Sosyal Medya

Genel

2023 yılında araç kiralamada en çok benzinli araçlar tercih edildi

Araç satın almada olduğu gibi araç kiralamada da hangi aracın seçileceğine karar verirken aracın yakıt türü önem arz ediyor. Çünkü benzinli araçların kiralama ücretleri diğer yakıt türleriyle çalışan araçlara göre daha uygun oluyor...

2023 yılında araç kiralamada en çok benzinli araçlar tercih edildi

Araç satın almada olduğu gibi araç kiralamada da hangi aracın seçileceğine karar verirken aracın yakıt türü önem arz ediyor. Çünkü benzinli araçların kiralama ücretleri diğer yakıt türleriyle çalışan araçlara göre daha uygun oluyor. Türkiye’nin lider seyahat sitesi ENUYGUN’un verileri hem daha uygun fiyata kiralanabildiği hem de yüksek verim ve uzun yol performansı nedeniyle 2023 yılında kiralamada en çok benzinli araçların tercih edildiğini gösteriyor. Verilere göre kiralanan araçların yüzde 63’ü benzinliyken dizel araçların kiralanma oranıysa yüzde 27.

Yakıt maliyetleri, araç kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Tüketiciler sadece araç satın alırken değil araç kiralarken de depo maliyetini düşünerek tercihlerini yapıyor. Dizel, elektrikli ve hibrit yakıtlı araç seçenekleri olsa da kiralamada uzun yol performansı sayesinde hala en çok benzinli araçlar tercih ediliyor. Benzinli araçların çok tercih edilmesinde bu araçların kiralama ücretlerinin ortalama yüzde 10 oranında daha uygun olması da etkili oluyor. Enuygun.com’un araç kiralama verilerine göre 2023 yılında kiralanan araçlar içerisinde benzinli araçların oranı yüzde 63, benzinli araçların oranı yüzde 27, hibrit motora sahip araçların kiralanma oranıysa yüzde 9.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler