Sosyal Medya

Borsa

Türkiye’nin yatırım devi Investco Holding halka açılıyor!

Bu hafta Borsa İstanbul’da halka arz için onay alan 3 şirketten biri de Investco Holding oldu. Sermaye Piyasası Kurulu, Investco Holding'in halka arz başvurusunun onaylandığını duyurdu...

Türkiye’nin yatırım devi Investco Holding halka açılıyor!

Bu hafta Borsa İstanbul’da halka arz için onay alan 3 şirketten biri de Investco Holding oldu. Bültendeki bilgiye göre, halka arzda şirket payları, INVES kodu ile 24,00 TL sabit fiyat üzerinden eşit dağıtım yöntemi ile halka arz olacak, 37.500.000 adet pay satışı gerçekleştirilecek. Halka arz büyüklüğü ise 900.000.000 TL’ye ulaşacak.

“Geleceği inşa eden” Türkiye’nin yatırım devi Investco Holding İstinye’ye geliyor. Şöhretleri ve becerileri 4 kıtaya ulaşmış, ürünleri ve projeleri Avrupa, Orta Doğu, Asya, Afrika, Kuzey-Güney Amerika pazarlarında kapışılan ünlü yatırımcı firmaların ‘patronu’ Investco Holding, Borsa İstanbul ve yatırımcı ordusuyla buluşmak için artık gün sayıyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye’nin en büyük yatırım şirketlerinden Investco Holding’in (INVES) halka arz başvurusuna onay verdi.

Gerçekleşecek olan halka arzda, tüm yatırımcı grubuna taslak izahnamede yer alan bilgilere göre, eşit dağıtım uygulanacak.

Investco Holding halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, satış süresi zarfında Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili yatırım kuruluşlarından birine başvuru yapmaları yeterli olacak.

TAHSİS VE DAĞITIM ESASLARI

Borsada Satış yöntemi ile Borsa İstanbul Birincil Piyasada “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ne göre paylar satışa sunulacağı için herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat ve dağıtım yapılmayacak.

Sabit fiyatla yapılacak talep toplamanın süresi 2 iş günü olacak ve ikinci günün sonunda dağıtım gerçekleşecek.

HALKA AÇIK, KÂRLI, OYUN KURUCU

Büyük bir marka, Türkiye’nin yarınları adına gurur verici işlerin rakipsiz tek adresi, ülkenin en önemli yatırım işletmelerinden biri olma hedefini 11 yıl gibi kısa bir sürede yakalayan Investco Holding’i, kulvarında ‘lider’ yapan en ayırıcı, en kritik özelliği, kanatları altındaki, her biri kârlı, her biri sektöründe oyun kurucu olan şirketler. Investco’nun, Holding çatısı altında yenilenebilir enerji, madencilik, kimya, teknoloji, yazılım, girişim sermayesi, gıda ve sağlık gibi, yarınların şekillendiği zorlu sektörlerde doğrudan ve dolaylı başlıca yatırımları arasında kimler yok ki; işte stratejik hamlelere attıkları imzalarıyla tanınan, hisseleri BİST’te işlem gören Verusa Holding (VERUS) ve Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (VERTU) ile, borsada olmayan Pan Teknoloji, ENDA Enerji Holding ve Investat Holding Limited…

YURT DIŞINDAKİ GÜÇ

Investat Holding Limited’e ayrı bir dikkat çekmek gerekirse; “cesaret+vizyon+ girişimci ruh+yaratıcılık” enerjisiyle 783 bin kilometrekareyi fetheden Investco Holding’in yurt dışındaki güçlü eli. Investat Holding Limited kuruluş amacına uygun şekilde, Türkiye’de yerleşik olmayan şirketlere iştirak ediyor.

HER BİRİ SÖZ SAHİBİ ŞİRKETLER

Her biri alanında söz sahibi, sektörün önde gelen aktörleri konumundaki bu şirketlere ek olarak, Investco’nun yatırım coğrafyası içinde büyük adımlar atan diğer markalara bakılacak olursa; dev listede Standart Boksit İşletmeleri, Galata Altın İşletmeleri, Ata Elektrik Enerjisi, Pamukova Elektrik Üretim, Acıselsan Acıpayam Selüloz, Aldem Çelik Endüstri, Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim, Vektora Yazılım Teknolojileri, GoLive Yazılım Hizmetleri, Probel Yazılım ve Bilişim Sistemleri, Core Engage Yazılım, Kahve Diyarı Pazarlama Sanayi ve Ticaret, Mavi Hospital Sağlık Hizmetleri, EPİAŞ Enerji Piyasaları İşletme, Papilon Savunma Teknolojileri, Sun Yenilenebilir Enerji Üretim ve Zeroone Interactive Yazılım yer alıyor.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler