Sosyal Medya

Erol Taşdelen: Yapı Kredi insan kaynaklarından sorumlu GMY Hakan Alp vefat etti

30 Ağustos 2021

YAPI VE KREDİ BANKASI –İnsan Kaynakları‘ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan HAKAN ALP geçirdiği kalp krizi sonucu 53 yaşında vefat etti.

HAKAN ALP bankanın yeniden yapılandırma 2018 yılında KOÇ GRUBU’na geçiş sürecinde QNB Finansbank’tan YAPI KREDİ BANKASI’na gelmişti.

Hakan Alp kimdi:

Hakan Alp, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra kariyerine 1991 yılında Garanti Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda başlamıştır. 1997-1999 yılları arasında aynı bankanın Eğitim Müdürü olarak görev yapan Alp, 2000-2003 yılları arasında Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi A.Ş’de Eğitim, Üst Düzey Yönetici Geliştirme, Mali ve İdari İşler ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Alp, 2003-2005 yılları arasında Tansaş Perakande Mağazacılık’ta İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı, 2006 yılında ise Sütaş’ta İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2007 yılında QNB Finansbank’a İnsan Kaynakları Grup Yöneticisi olarak transfer olan Alp, 2010-2018 yılları arasında aynı bankanın İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı rolünü yürütmüştür. Alp, Eylül 2018’den bu yana Yapı Kredi’de İnsan Kaynakları ve Organizasyon Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Erol Taşdelen

bankavitrini.com

Tüm Yazarlar

Yazarın Diğer Yazıları