Sosyal Medya

Genel

Kılıçdaroğlu: İkinci turda mutlaka kazanacağız

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kesin olmayan sonuçların açıklamasının ardından yaptığı açıklamada “İkinci turda mutlaka kazanacağız.” dedi.…

Kılıçdaroğlu: İkinci turda mutlaka kazanacağız

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kesin olmayan sonuçların açıklamasının ardından yaptığı açıklamada “İkinci turda mutlaka kazanacağız.” dedi.

Millet İttifakı’nı oluşturan 6 parti lideri 03.00’de hep birlikte kürsüye çıktı. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Seçim balkonda kazanılmaz. Kimse oldu bittiye heveslenmesin. Bu seçimi ikinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

Sandığa kullanıp oy kullanan tüm seçmenlere teşekkürler. Katılım oranını yüzde 90’a yaklaşması ve sürecin demokratik olgunluk içinde sürdürülmesi ayrıca memnunluk verilecektir. Erdoğan bütün iftiralarına ve hakaretlerine rağmen beklediği sonucu alamamıştır. Seçim balkonda kazanılmaz. Kimse oldu bittiye heveslenmesin. Veriler şu anda akmaya devam ediyor. Bu seçimi ikinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız.

Erdoğan toplumdan beklediği güven oyunu alamamıştır. Toplumdaki değişim talebi yüzde 50’nin üzerindedir. Biz önümüzdeki 15 gün boyunca, bu ülkeye hakkı, hukuku getirmek için her türlü mücadeleyi yapacağız. Mutlaka ama mutla kazanacağız ve bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz.

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler