Sosyal Medya

Gündem

Eski Bakan Lütfi Elvan, Kalyon Holding başkanvekili oldu

İnşaat, enerji, ulaşım gibi pek çok alanda faaliyet yürüten Kalyon Holding’in yönetim koltuğunda değişikliğe gidildi.

Eski Bakan Lütfi Elvan, Kalyon Holding başkanvekili oldu

İnşaat, enerji, ulaşım gibi pek çok alanda faaliyet yürüten Kalyon Holding’in yönetim koltuğunda değişikliğe gidildi.

 

 

 

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan getirildi.

 

Lütfi Elvan, Kalyon Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 80 yıldır, Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal kalkınmasına sürdürülebilir değer katma amacıyla pek çok farklı sektörde faaliyetlerini sürdüren Kalyon Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini, kamuda ve ekonomi yönetiminde önemli görevlerde bulunmuş Lütfi Elvan üstlendi. 2019’dan bu yana Holding bünyesinde bulunan Mustafa Koçar da Üst Yöneticilik (CEO) görevine atandı.

Lütfi Elvan’ın uzun yıllara dayalı yönetimsel tecrübe ve birikimlerinden en üst düzeyde faydalanmayı hedefleyen Kalyon Holding; 2019’dan bu yana Strateji ve Finansal İlişkiler Grup Başkanı görevini başarıyla yürüten Mustafa Koçar’ın da CEO’luk görevine atanmasıyla geçen yıl hız verdiği kurumsallaşma yönündeki adımlarına yenilerini eklemiş oldu.

 

Eski Bakan Elvan, “Kalyon Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini yürütecek olmaktan memnuniyet duyuyorum” derken, Cemal Kalyoncu, “Çok değerli bir vizyon katacağına yürekten inanıyorum” açıklamasında bulundu.

 

Patronlar Dünyası’ndan Toygun Atilla’nın özel haberine göre Lütfi Elvan üstlendiği yeni görevle ilgili şunları söyledi:

 

“Yaklaşık 37 yıl kamuda milletimize hizmet etmek bizlere nasip oldu. Uzmanlık görevimden başlayarak bulunduğum her görev ve makamda devletimizin ve ülkemizin kalkınması için, ilke ve değerlerimizden taviz vermeden görevimizi lâyıkıyla yerine getirmeye çalıştık.

 

Edindiğimiz tecrübeyi bu sefer özel sektörde, ilkelerimize sadık kalarak, yine ülkemizin gelişmesine katkı sunmak için kullanacağız. Türkiye’nin kalkınma ve büyümesine önemli katkılarda bulunan Kalyon Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini yürütecek olmaktan memnuniyet duyuyorum.

 

Gerek eğitim hayatım gerek kamudaki çalışmalarım süresince edindiğim bilgi ve deneyimi özel sektöre taşıyarak; Holding’in bugüne kadar ülkemize sunduğu değeri daha da artırmasına katkı sunmayı amaçlıyorum.”

 

CEMAL KALYONCU: “ÇOK DEĞERLİ BİR VİZYON KATACAĞINA İNANIYORUM”

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu ise yeni görevlendirmelerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

 

“Böylesine kıymetli ve başarılı bir ismin ailemize katılmasından dolayı son derece memnunum. Sayın Lütfi Elvan’ın, kendisini bugünlere taşıyan güçlü çalışma prensiplerinin rehberliğinde, Kalyon Holding’in ulusal ve uluslararası çapta belirlediği kurumsal stratejilerine çok değerli bir vizyon katacağına yürekten inanıyorum.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler