Sosyal Medya

Genel

Nusr-Et Londra’dan 7 milyon sterlin gelir

Restorancı Nusret Gökçe’nin Londra’da açtığı ve daha sonra ortaklığından ayrıldığı ‘Nusret’ restoranın dört ay içinde 7 milyon stelin gelir elde…

Nusr-Et Londra’dan 7 milyon sterlin gelir

Restorancı Nusret Gökçe’nin Londra’da açtığı ve daha sonra ortaklığından ayrıldığı ‘Nusret’ restoranın dört ay içinde 7 milyon stelin gelir elde ettiği belirtildi.

Britanya’nın başkentinin Knightsbridge bölgesinde bulunan restoran, Nusret UK Limited tarafından doldurulan belgelere göre bu süre içinde 3.32 milyon sterlin kâr etti.

Ünlü Türk şef Nusret Gökçe, restoran açıldıktan birkaç ay sonra yüksekfiyatlara ilişkin şikayetler nedeniyle ortaklıktan ayrılmıştı. Restoran, TripAdvisor‘a göre Londra’nın 259 et restoranı arasında 258. olsa da müşteri çekmeye devam ediyor.

Menüde 35 sterlinlik carpaccio ve 180 sterlin ile 270 sterlin arasında değişen sırt veya mermer wagyu bonfile yer alıyor. Büyük şöhrete sahip altın kaplı tomahawk pirzolasının fiyatı ise 600 sterlinin üzerinde.

Bununla birlikte son yıllarda açılan birçok Nusret restoranında sorunlar yaşandığı biliniyor. Nusret, 2018’de New York’ta restoranını açtıktan kısa bir süre sonra, sağlık departmanı, ünlü ismin imza hareketi olan bifteklerin üzerine tuz serperken eldiven giymesi talimatını verdi. Boston’da restoranı da, iddia edilen ihlaller nedeniyle açıldıktan bir haftadan kısa bir süre sonra kapatıldı.

Bu yılın başlarında, Nusr-Et zincirinin sahibi D.ream Group, şirketteki hisselerini Katar Yatırım Otoritesi’ne satmaya çalışmıştı. Anlaşmaya göre, şirketin değerlemesi 1,5 milyar dolar olarak belirlenecekti.

 

 

t24.com.tr

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler