Sosyal Medya

Borsa

Huobi CFO’su: “Kripto Piyasasındaki Düşüş, Arbitraj için Fırsatlar Yaratıyor”

14 Haziran'da, DeFi platformu Celsius'un çekim işlemlerini dondurması ve ardından CEL token fiyat düşüşü nedeniyle kripto para piyasaları hızla düştü...

Huobi CFO’su: “Kripto Piyasasındaki Düşüş, Arbitraj için Fırsatlar Yaratıyor”

14 Haziran’da, DeFi platformu Celsius’un çekim işlemlerini dondurması ve ardından CEL token fiyat düşüşü nedeniyle kripto para piyasaları hızla düştü. Hong Kong saatiyle 18:00 itibariyle, Bitcoin fiyatı 22.300 USD civarında seyrederken, Ethereum fiyatı 1.200 USD civarındaydı.

Huobi Group CFO’su Lily Zhang, piyasadaki düşüş hakkında şunları söyledi;

“Bugün kriptodaki düşüşü tetikleyen olayın, kripto kredi şirketi Celsius tarafından para çekme hizmetlerinin duraklatılmasının ardından yatırımcıların büyük bir satış gerçekleştirmesi olduğuna inanıyoruz. Bu durum, LUNA/UST’nin çöküşü ve son birkaç ayda enflasyon korkularını hafifletmek için faiz oranlarını yükselten Federal Rezerv’in baskısı ile giderek daha tehlikeli hale geldi.”

“Kısa vadede piyasa istikrarsız bir konumda kalacak ve stETH’de halihazırda gördüğümüz düşüş eğilimini artıracak daha fazla likidasyona hazırlanmalıyız. İyimser bir veriye göre, stETH üzerindeki satış baskısı artmaya devam ettikçe, ikinci el piyasalarına daha fazla talep sızacak ve yeni yatırımcılar için cazip olabilecek daha ucuz sETH fiyatları yaratacak ve bu da talebi artıracak ve fiyatları tekrar eski fiyatlarına çekecektir. Uzun vadede, bu piyasa dalgalanması, arbitraj kârı ve gelecekteki potansiyel getiriler için bir fırsat olabilir ve stETH’nin kısa vadeli etkilere dayanmak için yeterli esnekliğe sahip olduğuna inanıyoruz. ETH 2.0’ın yaklaşan birleşmesi, uzun vadeli fiyatların ve talebin normale dönmesine de yardımcı olabilir.”

 

Huobi Global CFO’su Lily Zhang

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Huobi Global

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler