Sosyal Medya

Ekonomi

Ekmeğe bir zam daha geldi!

Buğday başta olmak üzere gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle İstanbul’un bazı ilçelerinde 4 liradan satılan ekmeğin ay başında 4,5 liradan satılacağı…

Ekmeğe bir zam daha geldi!

Buğday başta olmak üzere gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle İstanbul’un bazı ilçelerinde 4 liradan satılan ekmeğin ay başında 4,5 liradan satılacağı öğrenildi. Ekmek İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Ürünlere her hafta zam geliyor.” diyerek önlem alınması için çağrıda bulundu.

Artan maliyetler vatandaşa zam olarak yansımaya devam ediyor. İstanbul’da bazı ilçelerde 4 liradan satılan ekmek 1 Mayıs’tan itibaren 4.5 liradan satılacak. Zammı duyuran Ekmek İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Ürünlere her hafta zam geliyor.” diyerek önlem alınması çağrısında bulundu.

Bir yıl içinde gübre fiyatları beş kat, mazot ise dört kat arttı. Bu durum da başta buğday olmak üzere pek çok gıda maddesinde artışlara neden oluyor. Bunun son örneği ekmek fiyatlarına gelen zam oldu. İstanbul’da 4 liradan satılan ekmek 1 Mayıs’tan itibaren 4.5 liradan satılacak.

Her hafta zam

İstanbul’da 5-6 ilçede ekmeğin satış fiyatı 4 TL’den 4.5 TL’ye yükseltilecek. Nisan ayı başında yapılan elektrik ve doğalgaz zamları sonrası maliyetlerin arttığını söyleyen Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar “Dondurma dolaplarını kaldırdık, kola dolaplarının fişini çektik” dedi. Maya fiyatlarının 260 TL olduğunu, ay başından itibaren de 350 TL’ye çıkacağını ifade eden Kolivar, ürünlere her hafta zam geldiğini kaydetti.

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyici algılandı!!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın ve sayfayı yenileyin.