Sosyal Medya

Borsa

QNB Finansbank: BİST-100 Endekste 1.400 üzerinde görünüm olumlu…

Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk primi 415 düzeyinde, ABD endekslerinde  yaşanan kar satışları kısmen geri alınırken genel olarak volatilite  artmış…

QNB Finansbank: BİST-100 Endekste 1.400 üzerinde görünüm olumlu…

Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk primi 415 düzeyinde, ABD endekslerinde  yaşanan kar satışları kısmen geri alınırken genel olarak volatilite  artmış durumda, içeride de bilanço sezonu kapsamında gelecek şirket  finansalları sektörel bazda farklılık yaratabilir.

 

1430 direncine yönelen BIST 100 Endeksi, yurtdışı borsalardaki  satışlara paralel geri çekilirken, günü 1420 desteğinin altında  tamamladı. Endeksin yataya yakın bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.

1420’nin üzeri yeniden 1430 direncine yükseliş için takip edilebilir.

1400 desteğinin üzeri ise görünüm açısından önemli olduğundan bu  seviye üzerinde mevcut trade pozisyonları korunabilir.

 

ABD tahvil faizlerinde sınırlı düşüş var, Türkiye’nin 5 yıllık CDS  risk primi yatay seyir izlemekte. Eurobond piyasasında kısa vadeli  tahviller tercih edilmeli. TL tahvil faizlerinde düşüş potansiyeli  enflasyon görünümü nedeniyle sınırlı. 10 yıllık tahvilde %18 bileşik  faiz kuvvetli direnç konumunda.

 

EUR/USD paritesinde 1,20 desteğinin hemen üzerinde seyir yaşanırken, GBP/USD paritesinde 1,3850 üzerinde kalınması olumlu. Gelişmekte olan  ülke para birimlerinde nispeten daha olumlu bir seyir hakim, içeride  ise dolar kurunda 8,25-8,35 bandı izleniyor, euro kurunda da 10  seviyesi civarında denge arayışı var.

 

Petrolde yükseliş sürüyor, Brent petrol 70 dolar varil direncine  yaklaşırken, ABD ham petrol de 66 dolar varil seviyesi üzerinde.

Değerli metal fiyatlarında yükseliş hız keserken, gümüş için 26,20  dolar ons destek haline gelmiş durumda. Altında da 1800 direnci  geçerli, gram TL bazında 480 benzer şekilde direnç olarak izlenecektir.

 

BIST 100 endeksinde 1400 destek olarak takip edilecektir. Gösterge  tahvil faizinde %19,00 destek seviyesi olarak takip edilebilir.

Ağırlıklı olarak tahvil-bono yatırımı yaparak belli oranda hisse  senedi riski almayı isteyen yatırımcılar ise bu dönemde değişken  fonları tercih edebilir.

 

Halka arzlarda ilk çeyrekte 20 yılın en yüksek performansı!

 

Gedik Yatırım’dan Mayıs piyasa stratejisi

 

Fed’in güvercin beklentisi altını yükseltti

 

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler