Sosyal Medya

Borsa

Akiş GYO, “Sürdürülebilirlikle İlintili İlk Finansman İşleminde” tüm hedeflerine ulaşmayı başardı

Akiş GYO, perakende ile gayrimenkul sektörlerinde paydaşları ve ülke ekonomisi için sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlayan faaliyetleriyle önemli bir adım daha attı...

Akiş GYO, “Sürdürülebilirlikle İlintili İlk Finansman İşleminde” tüm hedeflerine ulaşmayı başardı

Akiş GYO, perakende ile gayrimenkul sektörlerinde paydaşları ve ülke ekonomisi için sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlayan faaliyetleriyle önemli bir adım daha attı. Şirket, sektöründe yine bir ilki gerçekleştirerek ‘Sürdürülebilirlikle İlintili İlk Finansal İşlemini’ hedeflerine ulaşarak tamamladı.

Son finansman işlemiyle birlikte, Akiş GYO perakende ve gayrimenkul sektörlerinde sürdürülebilir değer yaratma çabalarını her geçen gün artırdığını gösterdi. Elektrik tüketimini azaltma ve çevreye duyarlı teknolojilerin kullanımını teşvik etme gibi hedefler doğrultusunda sektöründe yine bir ilke imza atan Akiş GYO, HSBC Bank A.Ş. aracılığıyla ‘Sürdürülebilirlikle İlintili İlk Finansal İşleminde’ hedeflerinin ötesine geçti. Bağımsız bir üçüncü tarafın denetleyip güvence raporu verdiği Akiş GYO, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde faaliyet gösterdiğini bir kez daha kanıtladı.

474 küresel GYO arasında 8. sırada

Elektrik tüketimini azaltmayı ve çevreye duyarlı mobilite teknolojilerinin kullanımını teşvik etmeyi hedefleyen Akiş GYO, ortak alan elektrik tüketimi azaltmanın ve elektrikli araç şarj istasyonu sayısını artırmanın yanı sıra Refinitiv ESG notunu da yükseltmeyi başardı. Akiş GYO, Refinitiv veri tabanındaki 474 küresel ticari ve konut GYO’su arasında 8. sırada yer alarak bu alandaki başarısını gözler önüne serdi.

Belirlenen hedeflere sadece ulaşmakla kalmayıp aynı zamanda bu hedefleri aşan Akiş GYO’nun başarısı, bağımsız bir üçüncü tarafça denetlendi ve güvence raporu verildi. Bu gelişmeler, Akiş GYO’nun sürdürülebilirlik stratejisinin etkili bir şekilde uygulandığını ve taahhütlerinin başarıyla yerine getirildiğini bir kez daha ortaya koydu.

“Toplumsal açıdan değer yaratmayı önemsiyoruz”

Bu konudaki görüşlerine yer verilen Akiş GYO Genel Müdürü Levent Çanakçılı, şunları söyledi: “Son beş senede, sürdürülebilirlik konusunda önemli bir yol aldık. Sürdürülebilirliği, şirket süreçlerimizin ve stratejilerimizin tamamına entegre ederek hem kurumumuz açısından hem de toplumsal açıdan değer yaratabilmeyi önemsiyoruz. Bunu yaparken de sosyal, çevresel ve finansal performansımızı şeffaflık ile hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde paydaşlarımızla paylaşmaya her zaman özen gösteriyoruz. Hedeflerimize başarıyla ulaştığımız bu finansal işlem çerçevesinde iki tane çevresel, bir tane de yönetsel perspektiften hedefimiz vardı. Hedeflerimize ulaştık ve ötesine geçtik. Bunun sonucunda da HSBC Bank A.Ş. ile daha önce mutabık kaldığımız şekilde, Türkiye’de kurulmuş ve global bakış açısına sahip; hem toplumsal sorunlara duyarlı olacak kadar vicdanlı hem de bu sorunların çözümünde aktif rol alabilecek kadar donanımlı gençlerin keşfedilmesini ve bu gençlerin yetiştirilmesini sağlayan yerli bir sivil toplum kuruluşu, YGA (Young Guru Academy)’ya maddi destek sağlanmasına vesile olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.Young Guru Academy aracılığıyla, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerin her zaman yanında olmak zaten sürdürülebilirlik anlamında sahiplendiğimiz değerlerden bir tanesi.”

“Yeşil dönüşümü destekliyoruz”

Akiş GYO Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Naile Banuhan Yürükoğlu ise elde edilen başarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Akiş GYO olarak sürdürülebilir finans alanında öncü bir kurum olma hedefimiz doğrultusunda finansal çalışmalarımızda yeşil ekonomiye geçişe önem veriyoruz. Küresel  ve çevresel odaklı bir bakış açısıyla yönetsel kararlar vererek, finansal aksiyonlarımızın da dünyanın ve toplumumuzun geleceğine katkı sağlamasını amaçlıyoruz. Sürdürülebilir bir dünya konusundaki duyarlılığımız çerçevesinde, önümüzdeki dönemde sürdürülebilir finans işlemlerine önem ve öncelik vermeye devam edeceğiz.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler