Sosyal Medya

Piyasa

Altın fiyatları rekora koşuyor

ABD Merkez Bankası’ndan faiz indirimi beklentileri artarken altın fiyatları da bu durumdan pozitif etkileniyor. ABD’de enflasyonun düşmeye başlaması altına hızlı yükseliş getirdi.…

Altın fiyatları rekora koşuyor

ABD Merkez Bankası’ndan faiz indirimi beklentileri artarken altın fiyatları da bu durumdan pozitif etkileniyor. ABD’de enflasyonun düşmeye başlaması altına hızlı yükseliş getirdi.

 

Merkez bankaları faiz indirim serüvenlerine başladı. Avrupa Merkez Bankası liderliğinde başlayan faiz indirimine ABD Merkez Bankası’nın da katılması bekleniyor.

Faiz indirimi nedeniyle mevduata ödenecek faizin düşmesi nedeniyle diğer yatırım araçlarına ilgi artıyor.

ABD’de enflasyon Haziran ayında düşüş gösterdi. Haziran’da aylık enflasyon yüzde -0.1 oldu. Beklentiler yüzde 0.1 düzeyindeydi. Yıllık enflasyon ise yüzde 3 oldu. Beklentiler yüzde 3.1 seviyesindeydi.

Ons altın güne 2371 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 2371 dolar, en yüksek de 2413 dolar seviyesi görüldü. Şu sıralar 2408 dolardan işlem görüyor.

Gram altın güne 2503 liradan başladı. Gün içinde en düşük 2501 lira, en yüksek de 2546 lira seviyesi görüldü. Şu sıralar 2541 liradan alıcı buluyor. Gram altının tarihi yüksek seviyesi 2552 lira olmuştu.

 

 

 

 

 

 

bigpara.hurriyet.com.tr

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler