Sosyal Medya

Gündem

Zam bekleyen emeklilere ‘müjde’: Yurtlarda bir ay ücretsiz kalma..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına aldıkları kararları duyurdu   Hayat pahalılığı karşısında zorlanan emeklilerin…

Zam bekleyen emeklilere ‘müjde’: Yurtlarda bir ay ücretsiz kalma..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına aldıkları kararları duyurdu

 

Hayat pahalılığı karşısında zorlanan emeklilerin zam beklentisi boşa düşmüştü.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) düzenlediği programda konuşan Bakan Işıkhan, emeklilerin sorunlarına değindi.

Işıkhan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

*Emeklilerimizin, özellikle bir kısım emeklimizin durumlarının farkındayız. Beklentilerinin de farkındayız. Tüm emeklilerimizin daha iyi bir yaşam standardını hak ettiklerini biliyoruz.

*Paydaşlarımızla görüşmelerimiz neticesinde netleşen desteklerin bir kısmını sizlerle paylaşmak isterim. Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar, bir aylık dönemde emeklilerimizin ücretsiz kullanımına açılacak.

*Bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak tüm emeklilerimize açma kararı aldı. Emeklilerimiz tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevleri, sosyal tesis ve konukevlerinden tıpkı kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilecek. Sendikalarımızın misafirhanelerinde ve sosyal tesislerinde emeklilerimize özel indirimler sağlanmaktadır.

 

 

 

 

diken.com.tr

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler