Sosyal Medya

Para Politikasi

Hausmann: “Bazı büyük fon yöneticileri aşırı iyimser”

Harvard öğretim görevlisi Ricardo Hausmann, dünyanın en büyük fon yöneticilerinden bazılarının piyasanın 2023 yılında toparlanacağı konusunda çok fazla iyimser olduklarını…

Hausmann: “Bazı büyük fon yöneticileri aşırı iyimser”

Harvard öğretim görevlisi Ricardo Hausmann, dünyanın en büyük fon yöneticilerinden bazılarının piyasanın 2023 yılında toparlanacağı konusunda çok fazla iyimser olduklarını söyledi.

ABD ekonomisi için bir yumuşak inişin mümkün olduğunu, ancak yatırımcıların Pekin’in yeniden açılmasının dalga etkisini yeterince dikkate almadıklarını belirten Hausmann, “Piyasa şu anda Fed yöneticilerinden daha fazla iyimserler ve piyasanın yanlış yaptığını düşünüyorum” dedi.

Çin’de toparlam0anın petrol, gıda ve mineral fiyatları üzerinde etkisi olacağını ifade Hausmann, “Bu durum enflasyonist baskıların sürmesine ve faizde tepe noktasının yukarı gitmesine neden olabilir” diye konuştu.

OPEC+ ittifakının orta vadede yaşayabilirliğini de sorgulayan Hausmann, Rusya’nın Ukrayna harekatının er ya da geç OPEC+ içinde bir çatlağa yol açacağına inandığını vurguladı.

Hausmann, “Her kartelde iş birliği ve catışmak için nedenler vardır” dedi.

 

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler