Sosyal Medya

Genel

Şaka değil: AKP’den İzmir metrosuna 3 bin TL bütçe!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hükümetin İzmir’deki 8 milyar 136 milyon 791 bin liralık olan Halkapınar-Otogar Metro projesi için…

Şaka değil: AKP’den İzmir metrosuna 3 bin TL bütçe!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hükümetin İzmir’deki 8 milyar 136 milyon 791 bin liralık olan Halkapınar-Otogar Metro projesi için 2023 yılında 3 bin lira ayırdığını açıkladı. Başkan Soyer, bu durumu sosyal medya hesabından, “Şaka değil” diyerek duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, resmi sosyal medya hesabından Halkapınar-Otogar Metrosu için bir anket başlattı.

Başkan Soyer, “Halkapınar-Otogar metrosu için hükümetin 2023’te ayırdığı bütçe ne kadardır?” ifadeleri ile anketi yayınladı.

Vatandaşların tahminine sunulan ankette 1.45 milyar TL, 501 milyon TL, 250 milyon TL, 3 bin TL şıkları yer aldı. An itibarıyla 58.763 kişinin oy kullandığı ankette yüzde 79,8 oranıyla 3 bin TL rakamı öne çıktı.

Soyer daha sonra “Hükümetin İzmir yatırım programında Halkapınar-Otogar metrosu için 2023’te ayırdığı miktar geçen yılki gibi yine 3 bin TL, şaka değil” diye ifadelerini kullanarak İzmir’de belediyenin ve hükümetin metro projelerine ayırdığı paraları karşılaştırdı.

Soyer’ın paylaştığı görselde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Buca metrosuna 1.45 milyar TL, Çiğli tramvayına 501 milyon TL, Narlıdere metrosuna 250 milyon TL ayırdığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ise Halkapınar-Otogar metrosuna 3 bin TL yatırdığı bilgisi yer aldı.

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyici algılandı!!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın ve sayfayı yenileyin.