Sosyal Medya

Ekonomi

Şimşek’le çalışacak TCMB başkanı olarak kimlerin isimleri geçiyor?

Yeni kabinede yer alacağına kesin gözüyle bakılan Mehmet Şimşek’in mevcut Merkez Bankası başkanı Şahap Kavcıoğlu’yla çalışmak istemediği ileri sürülürken yerine…

Şimşek’le çalışacak TCMB başkanı olarak kimlerin isimleri geçiyor?

Yeni kabinede yer alacağına kesin gözüyle bakılan Mehmet Şimşek’in mevcut Merkez Bankası başkanı Şahap Kavcıoğlu’yla çalışmak istemediği ileri sürülürken yerine 3 ismin aday olduğu iddialar arasında yer aldı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın cumartesi günü yeni kabineyi açıklaması bekleniyor.

Erdoğan’ın ekonominin başına eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yeni dönemde Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile çalışmak istemediği ve yerine düşünülen 3 ismin olduğu öne sürüldü.

Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. tur seçimlerinde yeniden seçilmesinin ardından gözler kabineye çevrildi. Erdoğan’ın cumartesi günü saat 22.00’de açıklayacağı listede ekonomi yönetimine ilişkin sürpriz isimlerin yer alması bekleniyor.

Haberler.com’un haberine göre; Mehmet Şimşek’in kendisine yapılan teklifi kabul ettiği ve ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacağı ifade ediliyor.

Cevdet Yılmaz’ın ismi bakanlık için geçiyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ise ikiye ayrılması beklentisi güçlenirken, bu bakanlıklardan birisinin başına ise gelebilecek isim olarak Cevdet Yılmaz’ın adının geçtiği öğrenildi.

Kavcıoğlu yerine 3 isimden biri düşünülüyor

Öte yandan Şimşek’in Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile çalışmak istemediğini öne süren gazeteci İsmail Saymaz, yerine düşünülen isimlerin de Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar olduğunu ifade etti.

Kısa Dalga

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler