Sosyal Medya

Ekonomi

Şenol Babuşcu’nun Enflasyon Raporu Yorumu: 4 Önemli Tavsiye

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Enflasyon Raporu 2023-III’ün tanıtımı amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında sunum yaptı. Erkan…

Şenol Babuşcu’nun Enflasyon Raporu Yorumu: 4 Önemli Tavsiye

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Enflasyon Raporu 2023-III’ün tanıtımı amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında sunum yaptı.

Erkan “Enflasyonun 2023 yıl sonunda yüzde 58, 2024 yıl sonunda yüzde 33, 2025 yıl sonunda yüzde 15,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

 

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, yıl sonu için enflasyon tahminlerini güncelledi. Buna göre bir önceki toplantıda bu yıl sonu için yüzde 22 olarak açıklanan enflasyon oranı yüzde 58’e yükselmiş oldu. 2024 yılı için enflasyon tahmini yüzde 33, 2025 yılı için ise yüzde 15 olarak belirlendi.

 

Akademisyen Prof. Dr. Şenol Babuçcu, enflasyon raporu toplantısından çıkardığı sonuçları Twitter hesabından paylaştı.

 

Babuşcu yorumlarında;

 

Enflasyon Raporu’ndan Çıkarılan Dersler-1 Türk Lirası’ndan kaçın.

Enflasyon Raporundan Çıkarılan Dersler- 2 TL mevduata paranızı yatırmayın. Negatif reel faiz devam edecek. Paranız eriyecektir.

Enflasyon Raporundan Çıkarılan Dersler – 3 Enflasyon artmaya devam edecek. İhtiyaçlarınızı ertelemeyin. Bir an önce alın.

Enflasyon Raporundan Çıkarılan Dersler – 4 Kredi almak daha da zorlaşacak ve maliyeti de artacaktır. Gelir gider dengenizi çok iyi ayarlayın.”

 

 

 

 

halktv.com.tr

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler