Sosyal Medya

Borsa

Reysaş GYO, Anpa Gross ile kira sözleşmesini feshettiğini açıkladı

Gayrimenkul sektöründeki Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (RYGYO), Kocaeli Gebze’deki lojistik depo için Anpa Gross Mağazacılık A.Ş.'nin (ANPA) ile yaptıkları kira sözleşmesini iptal ettiğini bildirdi.

Reysaş GYO, Anpa Gross ile kira sözleşmesini feshettiğini açıkladı

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı KAP’a yaptığı açıklamada, depoyu kiralayan Anpa Gross Mağazacılık A.Ş.’nin (ANPA) sözleşmede belirtilen kullanım amacına uymadığını tespit ettiklerini ve bu sebepten dolayı aldıkları Yönetim Kurulu kararıyla sözleşmeyi feshettiklerine yer verdi.

Reysaş depo için yeni kiracı arayışına giriştiklerini de kaydettikleri KAP’a yaptıkları açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“21.02.2023 tarihinde Kamuoyuyla paylaştığımız özel durum açıklamamızda;

Şirketimizin portföyünde yer alan Kocaeli İli Gebze İlçesi Balçık Köyü 317 Ada 14 Parsel üzerinde 34.477,19 m2 arsa üzerine inşa edilen 51.063 m2’lik lojistik deponun (“Balçık Depo”) 25.040 m2’lik depolama alanı için “Anpa Gross Mağazacılık A.Ş. (ANPA)” ile  yıllık kira artışları hariç aylık 5.085.000 TL+KDV üzerinden 5 yıllık kira sözleşmesi yapıldığı,

06.09.2023 tarihli özel durum açıklamamızda ise Balçık Depo’nun yapı kullanım izin belgesinin Gebze Belediyesinden 06.09.2023 tarihinde alındığı duyurulmuştu.

Gelinen aşamada, ANPA tarafından deponun sözleşmede belirtilen kullanım amacının dışında kullanılması sözkonusu olduğundan Yönetim Kurulumuzun 18.09.2023 tarihli toplantısında ANPA ile yapılan işbu sözleşmenin feshedilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.”

PARA ANALİZ

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler