Sosyal Medya

Ekonomi

Yöneylem’in son anketi: Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a 10 puan fark atıyor

Yöneylem’in son araştırmasına göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci tura kalması halinde, Kılıçdaroğlu’nun 10 puan fazla aldığı…

Yöneylem’in son anketi: Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a 10 puan fark atıyor

Yöneylem’in son araştırmasına göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci tura kalması halinde, Kılıçdaroğlu’nun 10 puan fazla aldığı görülüyor.

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi 27 ilde 2 bin 403 kişiyle yaparak Türkiye Siyaset Paneli araştırmasını açıkladı.

Araştırmaya göre ‘Bu pazar seçim olsa kime oy verirdiniz’ sorusuna seçmenin yüzde 29.7’si CHP, yüzde 29.5’i de AKP diyor.

Hemen ardından 13.5 ile İYİ Parti ve yüzde 9.4 ile HDP geliyor.

Zafer Partisi’nin oy oranı ise yüzde 3.4 olarak görülüyor.

Araştırmada katılımcılara ‘Türkiye nasıl yöneltiliyor’ diye de soruldu. Tabloda da yer aldığı üzere halkın yüzde 63’ü ‘kötü yönetiliyor’ dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi de araştırmanın konularından biriydi. Katılımcıların yüde 33.3’ü Erdoğan’a oy vereceğini söylerken, yüzde 55.6’sı muhalefetin adayına oy vereceğini belirtti.

İkinci tur seçimi için olası adaylar da tek tek soruldu. Buna göre son dönemde millet ittifakı adayı olmasına kesin gözüyle bakılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’dan 10 puan öne geçiyor. Erdoğan’ın karşısına en fazla oyu Mansur Yavaş alıyor: Yüzde 59.3… Ekrem İmamoğlu’nun oy orası ise 52.1

Araştırmanın sonuçlarına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci tura kalması halinde, Kılıçdaroğlu’nun 10 puan fazla aldığı görülüyor.

Kısa Dalga

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler