Sosyal Medya

Borsa

Beste Naz Süllü: “Risk İştahıyla Kripto Paralar ve Endekslerde Yukarı Tepki Görebiliriz”

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: “Risk İştahıyla Kripto Paralar ve Endekslerde Yukarı Tepki Görebiliriz”

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı;

“ABD’de bir sene öncesine kadar ‘geçici’ olduğu iddia edilen enflasyon konusu ne kadar gerçekçiyse ABD’nin resesyona doğru gitmesi bir o kadar gerçekçi. Biden ve Yellen’in bu durumun kurtarılabilir olduğunu ifade etmesi piyasanın genelinde iyi bir intiba ve görünüm bırakmamaktadır. Enflasyonu önlemede geç ve yetersiz kalan Fed’in Temmuz ayında 75bp faiz artırma ihtimali dahilinde bir resesyonu da önlemesi oldukça zor duruyor. Son olarak 1994 yılında 75bp faiz artıran Fed, o dönem de ekonominin resesyona girmesini önleyememişti. Bu veriler altında bugün küresel piyasalarda risk iştahı bir önceki güne göre daha iyi. Dün ABD borsaları kapalı olmasına rağmen açık olan vadeli piyasa artıdaydı. Bu sabah da açılış öncesi ABD vadelileri teknoloji hisseleri önderliğinde %2’ye yakın kazanımlarla (TSİ 11:26) devam ediyor. Bitcoin bu sabah %2 kazançla 21.100$ seviyesinden işlem görüyor. Risk iştahının da katkısıyla bugün 22.000$ seviyelerinin test edilmesini bekliyoruz. Zincir verilerinde görülen para çıkışları ufak da olsa yerini para girişine bıraktı. Spot BTC hesaplarına alınan BTC’lerde artış, borsalardan da çıkış var. Hal böyle olunca haftanın geri kalan yönü yukarı çevirme ihtimali de söz konusu. Google Trends’de ‘Bitcoin Öldü’ aratmaları ATH yapmış. İsterdik ki fiyat ATH yapsın. Ayrıca aşağı yönlü metriklerin de fazla olmasından ziyade fiyatlanmış olmaları da önemli. Bitcoin teknik olarak 17.600$ seviyesinden itibaren yükselen kanal oluşturdu. Kanal üst bandı da 22.300$ seviyelerinden geçiyor. Bu nedenle eski direnç yeni destek 21.060$ seviyesi aşağısına geçilmediği sürece Bitcoin’de bu birkaç günü yukarı yöne takip edebiliriz.”

 

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit Türkiye

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler