Sosyal Medya

Borsa

Kamu çalışanlarına ‘borsa’ tuzağı

İki farklı şehirde faaliyet gösteren iki erkek kardeşin, aralarında kamu bankası çalışanı kişilerin de olduğu ‘saadet zinciri’ vurgunu yaptığı ortaya…

Kamu çalışanlarına ‘borsa’ tuzağı

İki farklı şehirde faaliyet gösteren iki erkek kardeşin, aralarında kamu bankası çalışanı kişilerin de olduğu ‘saadet zinciri’ vurgunu yaptığı ortaya çıktı. Mağdur kişilerin toplamda 300 milyon lira kadar dolandırıldığı oraya çıktı.

Kolay para kazanmak isteyen kişilerin düştüğü saadet zincirlerine bir yenisi daha eklendi. Samsun ve Konya’da çalışan iki erkek kardeş, birçok kişiyi yurt dışında borsada yazılım yaptıkları ve aynı zamanda kar payı verdikleri vaadiyle kandırdı. Samsun Barosu’na kayıtlı bulunan Avukat Berivan Yaralı, ilk kısımda 25 mağdurun şikayet dilekçelerini Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletti. Konu hakkında savcı tarafından 2022/41594 nolu birleştirilmiş soruşturma başlatıldı.

Mağdurların çoğunun kamu görevlisi olduğu ve saadet zinciri sisteminin içerisinde zanlılar E.P. ve E.P. kardeşlerin kamu bankasında çalışan anne ve eşinin de bulunduğu iddia edilen saadet zincirinde 300 milyonluk vurgun yapıldığı iddia edildi. Avukat Berivan Yaralı, söz konusu olan şüphelilerin yakalanması ve cezalandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek, açıklamalarda bulundu.

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler