Sosyal Medya

Borsa

Bybit: ‘Stabilcoin’lerin piyasa değeri toplamda 138 milyar doları geçti…’

ABD borsaları, FED’in son toplantı tutanaklarının çoğu yetkilinin faiz artırımlarının yakında hızlanmasını desteklediğini ortaya koymasının ardından ikinci günde de kazanç elde etti...

Bybit: ‘Stabilcoin’lerin piyasa değeri toplamda 138 milyar doları geçti…’

Bybit ekibi tarafından hazırlanan bültende Çarşamba günü açıklanan FED tutanaklarının etkileri, kripto sektöründeki gelişmeler ele alınıyor. ABD borsaları, FED’in son toplantı tutanaklarının çoğu yetkilinin faiz artırımlarının yakında hızlanmasını desteklediğini ortaya koymasının ardından ikinci günde de kazanç elde etti. Bazı analistler, tutanakların sıkılaşan uluslararası finansal koşulları ve yumuşayan tüketici talebini kabul etmesi nedeniyle güvercin bir tonu vurguluyor. Diğerleri, tutanakların yeni bir şey ifade etmediğine inanıyor ve piyasalar, tonlardaki algılanan değişime aşırı tepki veriyor olabilir.

Kripto para piyasaları, FOMC tutanaklarının yayınlanmasıyla yükseldi. Bitcoin, son 24 saatte %1’lik bir artış kaydettikten sonra, değerlendirme hazırlanırken 16,5 bin doların üzerinde daha güçlü bir zemin oluşturdu. Ethereum, aynı dönemde %3,6’lık bir sıçramayla Bitcoin’i geride bıraktı ve şimdi 1.200 dolar seviyesinin üzerinde el değiştiriyor. Orta ila büyük hacimli altcoinler karışık performanslar gördü ve SOL, benzer bir zaman diliminde çift haneli bir yüzdeyle liderliğini sürdürdü. En çok kazanan LTC, son kazançlarını azalttı, ancak yine de ağın üçüncü madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesinden sekiz ay önce, geçen hafta %32,5’lik bir kazanç yakalamayı başardı.

Geçen haftalarda FTX’in çöküşünün ortasında, stabil coin’lerin toplam piyasa değeri kısa bir süre için Ethereum’unkini geçmişti. Piyasadaki en büyük dört stabil coin, yani USDT, USDC, BUSD ve DAI, yüksek gerçekleşmemiş kayıp ve güçlü stabil coin satın alma gücünün damgasını vurduğu bir dönemde toplamda 138 milyar doları aştı.

DeFi yönetim platformları Llama ve Gauntlet, Salı günü kamuoyuna duyurulan kısa süreli bir girişimin yol açtığı 1,6 milyon dolarlık kötü borcu kapatmak için Aave’de bir yönetişim teklifi sundu. Kısa CRV token girişimi, DeFi borç verme platformundan 92 milyon CRV ödünç alan ve bunları merkezi bir borsada satmaya devam ederek CRV fiyatında ilk düşüşe neden olan Mango Markets istismarcısı Avraham Eisenberg ile bağlantılıydı. Bununla birlikte, açığa satıcı, CRV’nin 0,60 doların üzerine çıkmasının ardından bir baskı yaşadı ve sonunda tasfiye edilerek DeFi protokolünde 1,6 milyon dolarlık bir boşluk bıraktı. Borç karşılama süreci Aave DAO hazinesini optimize etmeye yardımcı olabileceğinden, teklif kötü borcu kapatmak için Gauntlet’in iflas fonunun ve Aave Hazinesi’nin kullanılmasını gerektiriyor. Topluluk, teklifi önümüzdeki günlerde tartışacak ve DAO’nun teklifi desteklemesi durumunda sürecin nasıl ilerleyeceğine dair daha fazla ayrıntı yayınlanacak.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler