Sosyal Medya

Borsa

Bybit: ‘Bitcoin ağında iki yılın en büyük zorluk düşüşü görülüyor…’

Asya borsaları, yatırımcıların, FED’in daha yüksek bir nihai faiz oranını koruma kararına ilişkin spekülasyonları körükleyen ABD hizmet verilerine tepki göstermesiyle geriledi...

Bybit: ‘Bitcoin ağında iki yılın en büyük zorluk düşüşü görülüyor…’

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan değerlendirmede günün gelişmeleri yer alıyor. Asya borsaları, yatırımcıların, FED’in daha yüksek bir nihai faiz oranını koruma kararına ilişkin spekülasyonları körükleyen ABD hizmet verilerine tepki göstermesiyle geriledi. Dolar büyük ölçüde değişmedi ve Hazine getirileri sabit kaldı.

Kripto piyasası, enflasyonun yeterince yavaşlamadığına dair endişeler arasında daha riskli varlıklarla birlikte düştü. Değerlendirme hazırlanırken Bitcoin, son 24 saatteki %1,7’lik düşüşe rağmen 17 bin doları koruyor. Benzer şekilde Ethereum, aynı dönemde daha büyük bir kayıp bildirdikten sonra 1.260 dolar bölgesine geri döndü. Geniş taban düzeltmesine çift haneli bir yüzde kaybıyla meydan okuyan AXS dışında, orta ila büyük hacimli altcoinler büyük ölçüde kırmızıya döndü.

Kripto piyasasının kasvetli olmaya devam ediyor. Yatırım tarafında, kripto fon toplama, son düşüş döngüsünden bu yana en zorlu ayı yaşadı. Toplam finansman geçen yıla göre %84 düştü. Toplam finansmanın %33,4’ü CeFi’ye, ardından %27,1’i altyapıya ve %17,2’si Web3’e gitti. DeFi’nin toplam fonları, erken bir başlangıç yapmasına rağmen NFT’nin gerisinde kaldı.

Bitcoin ağı, 2021’deki madenci göçünden bu yana madencilik zorluğundaki en büyük düşüşü yaşıyor. Ağın zorluğu %7,2 düştü ve bu, artan enerji maliyetleri ve kötü spot fiyatlar arasında kar marjları daralmaya devam ederken birçok büyük şirketin zorlu madencilik ekonomisiyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Zorluk ayarlamasındaki önemli değişiklik, muhtemelen artık kar sağlamayan cihazların kapatılmasından kaynaklanmaktadır. Analistler, sektörün önümüzdeki aylarda daha fazla cihazın devre dışı kalmasıyla daha fazla düşüş görebileceğine inanıyor.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler