Sosyal Medya

Ekonomi

Akaryakıta 4 günde 3. zam geliyor!

Son dakika haberi… Akaryakıta zam üstüne zam. Brent petrolün varil fiyatı, bugün 94 doları gördü. Bu gece gelmesi beklenen zamla…

Akaryakıta 4 günde 3. zam geliyor!

Son dakika haberi… Akaryakıta zam üstüne zam. Brent petrolün varil fiyatı, bugün 94 doları gördü. Bu gece gelmesi beklenen zamla birlikte akaryakıta peş peşe 3 kez zam yapılmış olacak. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorinde litre fiyatı 1 lira 53 kuruş artacak.

Akaryakıt fiyatlarında zam yağmuru bu gece de devam edecek. OPEC+ artı ülkelerinin petrol arzını kısacağı söylentisi akaryakıt piyasasını hareketlendirmişti. Motorine bu gece bir zam daha gelmesi bekleniyor. Üst üste gelen zamlarla birlikte motorinde 3 günlük toplam artış 4 lirayı geçecek.

Motorine de dün de1 lira 38 kuruş, önceki gece 1 lira 10 kuruş zam gelmişti. Böylece son üç günde motorine 4 lira zam gelmiş oldu. Benzine ise dün gece 74 kuruş, önceki gece 62 kuruş zam gelmişti.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun enerji ve petrol bakanları, dünkü toplantıda günlük petrol üretimini kasım ayından itibaren 2 milyon varil azaltma kararı almıştı. Karar sonrası piyasalar tekrar hareketlendi.

10 gün önce 84 doları gören Brent petrolün varil fiyatı, bugün 94 doları gördü. Petrol ve ürün fiyatları ile döviz kurlarındaki artış, akaryakıt fiyatlarını da artırdı.

 

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler