Sosyal Medya

Borsa

İş Yatırım’dan 3 yeni hisse önerisi

  SISE.IS   SISE’yi cazip değerlemesi nedeniyle en çok önerilenler listemize ekliyoruz. Şirket devam eden güçlü talep koşulları nedeniyle artan…

İş Yatırım’dan 3 yeni hisse önerisi

 

SISE.IS

 

SISE’yi cazip değerlemesi nedeniyle en çok önerilenler listemize ekliyoruz. Şirket devam eden güçlü talep koşulları nedeniyle artan enerji maliyetlerini satış fiyatlarına yansıtma kabiliyetine sahip. Özellikle soda ve mimari cam segmentlerindeki fiyat artışları yüksek enerji maliyetlerinin kar marjlarına olumsuz etkisini sınırlıyor. Hisse 2022T 3.1x  FD/FAVÖK ve 4.3x F/K rasyolarıyla sırasıyla 6.7x ve 10.0x global benzer şirket ortalamalarına kıyasla iskontolu işlem görüyor.

 

THYAO.IS

THYAO’yi en çok önerilenler listemize ekliyoruz. THY’nin Rusya-Ukrayna savaşından ve ABD ve AB tarafından Rusya’ya uygulanan yaptırımlarından olumlu etkilenebileceğini düşünüyoruz. Uygulanan yaptırımlar neticesinde Rusya’ya ait havayolları ve charter uçuşlarının olmadığı mevcut durumda THY Türkiye ve Rusya uçuşlarını gerçekleştiren tek havayolu durumunda.

Diğer taraftan, devam eden savaşın tedarik zincirini olumsuz etkilemesi ve limanlarda trafik yoğunluğuna neden olması kargo birim gelirlerinde beklenen normalleşmeyi öteleyeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle 1Y22 karlı kargo operasyonlarının THY’nin operasyonel karlılığını olumlu etkilemeye devam edeceğini düşünüyoruz.

 

KCHOL.IS

Koç Holding, en çok önerilenler listemize eklediğimizden beri %9 endeks üzeri getiri ile holding iskontosunu %37.5‘dan %30 seviyesine daralttı. Halihazırda portföyümüzde TUPRS ve YKBNK‘nin bulunuyor olması ve son dönemdeki güçlü performansı dikkate alarak, Koç Holding’i listemizden çıkartıyoruz. Öte yandan, mevcut iskonto seviyesi halen oldukça cazip. Hissenin , 3-aylık, 1-yıllık, 3-yıllık ve 5-yıllık ortalama NAD iskontoları ise sırasıyla %35,1, %34,9, %22,7 ve %9,8 seviyelerinde bulunuyor.

 

 

Garanti BBVA Yatırım’dan yeni hisse önerileri

 

Ziraat Yatırım: Döviz Kurlarının 2022 1.Ç Finansallarına Etkisi

 

Yatırım Finansman ÖZAK GYO  hissesi için hedef fiyatı yükseltti

 

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler