Sosyal Medya

Gündem

İklim değişikliği ile mücadele eden teknoloji şirketlerine 32 milyar dolar yatırım

İklim değişikliği ile mücadele eden teknoloji şirketlerine, start-up şirketlere. yönelen girişim sermayesi miktarı bu yılın ilk 9 ayında 32 milyar…

İklim değişikliği ile mücadele eden teknoloji şirketlerine 32 milyar dolar yatırım

İklim değişikliği ile mücadele eden teknoloji şirketlerine, start-up şirketlere. yönelen girişim sermayesi miktarı bu yılın ilk 9 ayında 32 milyar dolar seviyesine ulaştı.

İlk 9 ayda iklim değişikliği ile mücadele teknolojileri geliştiren şirketlere yatırım miktarı 2020’nin tamamında yapılan yatırımı şimdiden geride bırakırken, 2016 yılından bu yana da dört kattan fazla arttı.

BlackRock  CEO’su Larry Fink, 1 milyar dolar değer ulaşacak yeni start-up şirketin iklim değişikliği ile mücadele teknolojileri alanından çıkacağına inandığını belirtti.

2016-2021 döneminde en fazla sermaye çeken iklim teknoloji start-up şirketleri ABD’den çıkarken, onların Çin, İsveç ve İngiltere takip etti. Avrupa da iklim değişikliği teknolojileri için en hızlı büyüyen bölge olarak öne çıktı.

Avrupalı girişim sermayesi şirketlerinin iklim değişikliği ile mücadele start-up şirketlerine yatırımları 2021’de 2016’daki 1,1 milyar dolardan 8 milyar dolara yükseldi.

 

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler