Sosyal Medya

Genel

Erdoğan: Bayram tatili 16-26 Temmuz; Türkiye ekonomisi “faiz-kur-enflasyon” tehdidinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 olacağını duyurdu. Erdoğan, “Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16…

Erdoğan: Bayram tatili 16-26 Temmuz; Türkiye ekonomisi “faiz-kur-enflasyon” tehdidinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 olacağını duyurdu. Erdoğan, “Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor.” dedi.

Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Erdoğan Türkiye ekonomisine de değinerek “Türk ekonomisini sadece döviz kuru, faiz, enflasyon parantezine hapsetmeye çalışanlar” olduğunu iddia etti. Erdoğan’ın eknomi ile ilgili açıklamaları aşağıda:

Türkiye’nin üzerinde kara bulutlar dolaştırmak için çalışanların müsbet tüm gelişmelerin üzerini kapatarak umutsuzluk körükleme gayretlerinin beyhude olduğunu inşallah açıklanan her veriyle tekrar tekrar göreceğiz.  Sıkıntılarımız, kayıplarımız elbette var. Türk ekonomisini sadece döviz kuru, faiz, enflasyon parantezine hapsetmeye çalışanların asıl fotoğrafı gözden kaçırma çabaları boşunadır.

2021 yılında ulaşacağımız büyüme oranıyla, dünyanın yükselen ekonomisi olduğumuzu, hedeflerimize adım adım yaklaştığımızı ispatlayacağız. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda diğer alanlarla birlikte ekonomide de emin adımlarla ilerliyoruz. 

19 yılda kurduğumuz güçlü demokrasi, kalkınma altyapısı önümüzdeki büyük imkânı değerlendirme noktasında bize avantajlar sağlıyor. İnşallah ülkemizi hedeflerine başarıyla ulaştıracağız. Uzunca bir süredir Türkiye’ye diz çöktürmek, demokrasi ve kalkınma çizgisinden uzaklaştırmak için kurulan tuzak, milletimizle birliğimizi, beraberliğimizi, kararlılığımızı daha da pekiştirmiştir.

Ulaşım ülkemizin en önemli kalkınma altyapı yatırımları yaptığımız alanların başında geliyor. 1 trilyon 104 milyar lirayı aşan bir yatırım gerçekleşmiştir bu alanda. Geldiğimiz noktada hedeflerimizin önemli kısmına ulaştık. 364 yeni tünel, 567 yeni köprü ve viyadük inşa ettik. Demir yolu, hava yolu, deniz yollarında benzer atılımları hayata geçirdik.

Artık Türkiye, siyasi ve ekonomik olarak dünyanın en üst ligine adım atmak üzeredir. Önümüzdeki yılları kazasız belasız geride bırakarak gündemdeki projeleri, yatırımları, politikaları hayata geçirdiğimizde büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etmiş olacağız

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler