Sosyal Medya

Genel

US Bank’den kripto para hamlesi

ABD’nin beşinci büyük bankası olan US Bancorp (US Bank) müşterilerinin büyüyen ihtiyaçlarını karşılamak üzere kriptopara alanında üç yeni hizmet sunma…

US Bank’den kripto para hamlesi

ABD’nin beşinci büyük bankası olan US Bancorp (US Bank) müşterilerinin büyüyen ihtiyaçlarını karşılamak üzere kriptopara alanında üç yeni hizmet sunma kararı aldığını duyurdu.

Banka yaptığı yazılı açıklama ile, büyümeyen devam eden kriptopara piyasası için 3 girişimini tanıttı.

US Bank, ilk olarak UB Bank Global Fund Services üzerinde müşterilerine yeni bir kriptopara saklama ürünü sunacak. Bu ürünü, bir alt-saklayıcıi le birlikte gerçekleştirecek. Açıklamaya göre, alt-saklayıcı seçimi tamamlanmak üzere ve detaylar önümüzdeki haftalarda kamuoyu ile paylaşılacak.

US Bank, kriptopara ve kripto teknolojisi alanında ikinci adımını ise bankalar ve finans kurumları için blockchain tabanlı uyum araçları sağlayıcısı olan Securrency’e iştirak ederek attı.

Üçüncü adım olarak ise US Bank, NYDIG’ın Bitcoin borsa yatırım fonunun yöneticisi olarak seçildi. Bu adımın yürürlüğe girmesi regülatörlerin onalyına bağlı. NYDIG, JPMorgan’ın çıkaracağı Bitcoin fonunun saklama kuruluşu olarak seçilmişti. US Bank’in saklama hizmetindeki ortağıda olabilir.

Kaynak: foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler