Sosyal Medya

Ekonomi

Reuters: Üç kamu bankasına 20 milyar TL civarı sermaye enjeksiyonu planlanıyor

Üç kamu bankası için planlanan sermaye artışının birkaç gün içinde yapılması bekleniyor. Toplam 20 milyar liralık sermaye enjeksiyonu öngörülüyor.

Reuters: Üç kamu bankasına 20 milyar TL civarı sermaye enjeksiyonu planlanıyor

İki bankacılık kaynağının Reuters’e verdiği bilgiye göre Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’na 7.5 ve 5 milyar lira bandında sermaye enjeksiyonu yapılacak.

Bir kaynak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın iki gün önce yabancı yatırımcılarla düzenlenen toplantıda çok kısa bir süre içinde sermaye artışının yapılacağını belirttiğini söyledi.

Diğer kaynak, “Gelecek hafta başına kadar kamu bankalarının sermaye artırımı konusunda gereken düzenlemenin yayınlanmasını bekliyoruz” dedi.

Borsada Vakıfbank ve Halkbank hisseleri primli işlem gördü. Analistler sermaye artışı beklentisinin hisselerdeki yükselişte etkili olduğunu belirtiyor.

Haftanın son işlem gününde Vakıfbank hisseleri 4.66 liraya kadar yükseldikten sonra yüzde 3.11 primle 4.64 liradan kapanırken, Halkbank hisseleri de 5.46 liraya kadar yükseldikten sonra yüzde 4.82 primle 5.44 liradan günü kapattı.

 

Haberin Kaynağına Buradan Ulaşabilirsiniz

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler