Para-banka-finans

Foreks: Borsa İstanbul Şirket/Banka Tavsiye Raporları
Aracı kurumlar ve bankaların analistleri tarafından hazırlanan ve FXPlus ekranlarında gün boyu yayımlanan Borsa İstanbul şirketleri/bankaları için tavsiye raporları, bilgilendirme amacıyla derlenmiştir. Haber gün içinde gelen raporlarla güncellenmektedir. -Borsa İstanbul Şirket/Banka Tavsiye Raporları -Ziraat Yatırım,…

Bankacılık sektörü net karı Haziran'da 59,79 milyar TL oldu
Bankacılık sektörü net karı Haziran ayında 59,79 milyar TL, Ocak-Haziran döneminde ise 250,1 milyar TL oldu...

Alternatif Bank’ın konsolide net dönem kârı 1.13 milyar TL seviyesine ulaştı
Alternatif Bank, 2023 yılının ikinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk yarısında büyümesini devam ettiren bankanın konsolide rakamlara göre aktifleri 65 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken nakdi ve gayri nakdi kredilerle ülke ekonomisine sağladığı destek ise 57 milyar TL’yi aştı...

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın aktifleri 122 milyar TL’ye ulaştı
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, 2023 yılının ilk yarısına ait finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. Banka, 2023 yılının ilk yarısında aktiflerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 72, yıl sonuna göre yüzde 33 artışla 121,9 milyar TL seviyesine taşırken, net kârını yüzde 161’lik artışla 1,9 milyar TL’ye yükseltti...

'Faiz artışı sonrası kredi taleplerindeki yatay seyir geçici olabilir'
"Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın politika faizini %17,5'a çıkarma kararı, kredi kullanmayı düşünen milyonlarca kişi için önemli bir dönüm noktası oldu...

Bankalar parayı faiz dışı gelirden kazandı
Regülasyonlar nedeniyle kredi faizlerini artıramayan bankacılık sektörü menkul kıymet alım zorunluluğundan kaçınmak için ücret, komisyon, sigorta gibi faiz dışı gelir kalemlerini yükseltti. BDDK mayıs verilerine göre net faiz geliri geçen yılın aynı ayına göre sadece yüzde 3 artan bankacılık sektörünün toplam faiz dışı…

Foreks Haber Enflasyon ve Dolar/TL Anketi Sonuçlandı
Foreks Haber'in 16 ekonomist ile düzenlediği ankete göre, Haziran ayı için yıllık TÜFE verisi için medyan tahmin yüzde 38,35, ortalama ise yüzde 37,88 artışa işaret etti....

Faiz artışı bankaların sermaye yeterlilik oranını etkileyecek
Bankacılık sektörü regülasyonlar nedeniyle 5-10 yıl uzun vadeli sabit faizli tahvilleri bilançolarına aldılar. Bankacılık sektörünün regülasyonlar nedeniyle sabit faizli menkul kıymet alımları politika faizi artışı sonrasında bilançoları etkileyecek. Ekonomi Gazetesi'nden Şebnem Turhan'ın haberine göre, bankalardaki sa…

Bank of America’ya göre faizde sürpriz olabilir!
ABD’nin ikinci en büyük bankası Bank of America Securities, Merkez Bankası’nın (MB) politika faizini yüzde 25’e yükseltmesini beklediğini, ama aşağı yönlü bir sürpriz için de alan gördüklerini belirtti...

Alaattin Aktaş: Haziran ayı KKM faturası TL150 milyar
Ekonomim yazarı ve ekonomist Alattin Aktaş seçim sonrasında TL’nin yeniden değer kaybına izin verilmesinin KKM maliyetini yazdı. “Döviz kurunun ılımlı artışıyla birlikte düşük düzeylere inen, hatta geçen yılın kasım ve bu yılın mart ayında sıfır olan kur korumalı mevduat için bütçeden yapılan ödeme haziranla birlikte i…

KKM hesaplarında yeni rekor: 2,5 trilyon TL'yi aştı..!
Kur korumalı TL mevduat ve katılma hesaplarındaki tutar artışı sürdü. Kur korumalı TL mevduatta artış, 2 Haziran ile biten haftada 2,50 trilyon TL'den 2,53 trilyon TL'ye çıkarak yeni rekorunu kırdı...

Bankaların net faiz gelirinde negatiflik 21 yılın zirvesinde
Bankacılık sektörü her geçen gün sıkılaştırılan regülasyonlara uyum için faiz oranlarında düzenlemeler yaparken ticari kredi faizi ile 3 aya kadar vadeli TL mevduat faizi arasındaki makas 18 puana dayandı. Bankaların net faiz gelirindeki bu negatifler 21 yıldır bu seviyeye hiç çıkmamıştı. Türkiye ekonomisinde faizlerde…
Diğer Haberler
- 26 MayPara-banka-finansUzan'ın kurduğu Adabank Ahlatçı Grup'un oldu
- 26 MayPara-banka-finansBankaların, net istikrarlı fonlama oranı hesaplanacak
- 20 MayPara-banka-finansBu hafta hangi yatırım aracı ne kazandırdı?
- 18 MayPara-banka-finansYENİLEME: Karar değişti --- Bankalar kuyumcu harcamalarını kredi kartı ile ödemelere kapattı
- 18 MayPara-banka-finansBankalardan ikinci tur öncesi kredilere fren
- 10 MayPara-banka-finansAlman banka denetleyicisi: Bankalarda stres var
- 9 MayPara-banka-finansPortföy Yönetim Şirketlerinin Yönettiği Toplam Fonlar 1 trilyon 748 milyar TL’ye Ulaştı
- 9 MayPara-banka-finansŞirket karlılıkları: BİM, Sabancı, Petkim
- 8 MayPara-banka-finansWarren Buffett: Rezerv para olarak dolara alternatif yok
- 5 MayPara-banka-finansKüresel bankalar faizler sayesinde ilk çeyrekte kârlarını artırdı
- 27 NisPara-banka-finansEkonominin kitabı yazılıyor: 500 TL'lik banknotun kalıbı hazır
- 27 NisPara-banka-finansBlackRock, ABD Hazine kağıdı pozisyonlarını artırdı
- 26 NisPara-banka-finansYurt dışındaki girişimlerde en yüksek ciro ticarette oldu
- 20 NisPara-banka-finansBTC Fiyatı Ne Kadar? Güncel BTC Piyasası
- 20 NisPara-banka-finansYüksek Net Değerli Bireyler için Binaryoptions.com’un Önerdiği Alternatif Yatırımlar
- 20 NisPara-banka-finansRusya MB Başkanı: 'Türkiye ile ödeme alternatiflerini değerlendiriyoruz'
- 19 NisPara-banka-finansTMSF, Adabank ihalesi için hazır
- 13 NisPara-banka-finansÖzel sektörün toplam kredi borcu 1,4 milyar dolar azaldı
- 13 NisPara-banka-finansReuters: TCMB bankaları son kez uyardı!
- 12 NisPara-banka-finansEthereum'a Shangay güncellemesi

