Sosyal Medya

Şirketler

Yünsa’dan 237 milyon TL kar payı dağıtma kararı

Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi Yünsa’nın 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, yönetim kurulu üyeleri…

Yünsa’dan 237 milyon TL kar payı dağıtma kararı

Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi Yünsa’nın 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, yönetim kurulu üyeleri ve hissedarların katılımı ile 24 Mayıs 2024 Cuma günü Raffles İstanbul Otel’de gerçekleşti.

Yünsa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sürmegöz’ün açılış konuşması ile başlayan toplantı, şirketin 2023 yılı faaliyet raporu ve bağımsız denetim raporlarının genel kurul üyeleri ile paylaşılması, konsolide finansal tablolarının okunması ve 2024 yılı beklentilerinin sunulmasıyla devam etti.

Genel Kurul sonrası Yünsa tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı karından 60 Milyon TL sermayeyi temsil eden pay sahiplerine hukuki durumlarına bağlı olarak %394.56 brüt, %355.10 net oranında toplam 236.736.631 TL kar payının 30 Mayıs 2024 tarihinden itibaren nakden dağıtılmasına karar verildi.

“Tüm Paydaşlarımıza Katma Değer Yaratmaya Devam Edeceğiz”

2023 temettü rakamının, Yünsa’nın mali gücü ve tüm paydaşlarına değer yaratma konusundaki istikrarlı politikasının göstergesi olduğunu belirten Mustafa Sürmegöz, “Yünsa’nın 50’nci, Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutladığımız 2023 yılı hem ülkemiz, hem de tüm dünya için kolay bir yıl olmadı. Küresel talepteki daralma, hammadde fiyatlarındaki dalgalanmalar, tedarik zincirlerindeki aksaklıklar ve artan maliyetler sektörü olumsuz etkiledi. Ancak, Yünsa tüm zorlayıcı koşullara rağmen 2023 yılını yine başarılı bir performans ve gurur verici bir finansal tablo ile tamamladı. Yünsa olarak yarattığımız ekosistemin, hissedarlarımızın yanı sıra, başta müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızla paylaşmaktan geçtiğine inanıyoruz. Yarattığımız ekonomik katma değer ve yaptığımız yatırımlarla 2023 yılında da paydaşlarımıza değer sunmaya devam ettik. Tekstil sektöründe temettü rakamlarının genel olarak düşük seyrettiği 2023 yılında Yünsa olarak bu alanda da güçlü bir duruş sergileyerek 237 Milyon TL’lik temettü dağıtma kararı aldık. Dünyanın lider yünlü kumaş markası olma hedefimize emin adımlarla yürüdüğümüz bu yolda, kârlı ve sürdürülebilir büyüme fırsatlarını değerlendirecek, ülkemiz, tüm paydaşlarımız ve çalışanlarımız için katma değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler