Sosyal Medya

Borsa

MİPAZ, Ufuk Yatırımı satın alıyor…

MİPAZ, Yıldız Holding’in bağlı ortaklığı Ufuk Yatırım’ın hisselerinin alımına ilişkin sözleşmeyi imzaladı...

MİPAZ, Ufuk Yatırımı satın alıyor…

MİLPA Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MIPAZ), 1000 Yatırımlar Holding A.Ş., MYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bulls Yatırım Holding A.Ş., Bulls Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Re -Pie Portföy Yönetimi Anonim Şirketi ile Yıldız Holding, Yıldız Holding’in bağlı ortaklığı Ufuk Yatırım’ın hisselerinin alımına ilişkin sözleşme imzaladı.

Yıldız Holding A.Ş’nin %93,03’üne sahip olduğu Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş.’nin paylarının tamamının toplam 48.000.000 USD bedel karşılığında, Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bulls Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Bulls Yatırım Holding A.Ş, 1000 Yatırımlar Holding A.Ş., MYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. (Özel Portföy Yönetim Hizmeti Verilen Müşterileri adına) tarafından satın alınmasına ilişkin sözleşme imzalandı. Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. de Re-Pie Portföy yatırımcısı olarak bu satın alımda yer alıyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; MIPAZ, Yıldız Holding A.Ş. ‘nin Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş. ‘de sahibi bulunduğu 43.579.642 TL (%67) nominal değerli pay alması öngörülüyor. KAP açıklamasına göre, imzalanan sözleşme doğrultusunda, sözleşmede öngörülen şartların ve kapanış koşullarının yerine getirilmesi halinde, işlemin tamamlanarak pay devri ile kapanış işlemlerinin gerçekleştirilmesine karar verildiği bildirildi.

MİPAZ Yönetim Kurulu Başkanı Enver Çevik konuya ilişkin olarak “Stratejik büyüme hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu sözleşmenin gelecek dönemde ve büyüme yolculuğumuzda önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bulls Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akkaya da  “bu ortaklığın ve yaratılan sinerjinin önemini vurgulayarak imzalanan sözleşme doğrultusunda işlemin gerçekleşmesi ile bu yatırımın geleceğe yönelik büyüme istihdam ve karlılık üzerinde olumlu katkı sağlamasını beklediklerini” söyledi.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler