Sosyal Medya

Reel Sektör

Kardemir’den liman işletmeciliği ve taşımacılık şirketi

Türkiye’nin en büyük 24. sanayi kuruluşu olan Kardemir Karabük Demir Çelik, liman işletmeciliği ve taşımacılık için yeni bir şirket kurduğunu…

Kardemir’den liman işletmeciliği ve taşımacılık şirketi

Türkiye’nin en büyük 24. sanayi kuruluşu olan Kardemir Karabük Demir Çelik, liman işletmeciliği ve taşımacılık için yeni bir şirket kurduğunu duyurdu. Şirketin yatırım planı kapsamında kurulduğu ve sermayesinin 200 milyon TL olduğu belirtildi.

 

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Şirketimizin yatırım planı kapsamında, yurtiçi ve yurtdışında faaliyet göstermek ve yük taşımacılığı esaslı olmak üzere, her türlü demiryolu, karayolu, denizyolu ve havayolu taşımacılığı ile bu amaçlara matuf olmak veya bu hususlarla ilgili olmak kaydıyla ilave faaliyetlerde bulunmak  maksadıyla şirketimizin tek ortağı olduğu, 200.000.000 TL sermayeli, KARLİMTAŞ KARDEMİR Liman İşletmeciliği ve Taşımacılık Anonim Şirketi unvanında  yeni bir şirket kurulmuştur.

Kardemir’in temelleri, 3 Nisan 1937’de dönemin başbakanı  İsmet İnönü tarafından atıldı. İlk yüksek fırın 9 Eylül 1939’da ateşlendi ve 10 Eylül 1939’de ilk Türk demirini üretti. Bir çok endüstriyel tesisin proje, imalat ve montajın gerçekleştirdiği için Türkiye’de ‘fabrikalar kuran fabrika’ olarak tanınıyor.

 

 

 

 

 

patronlardunyasi.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler