Sosyal Medya

Borsa

Kaleseramik’in Avrupa Pazarındaki Yeni Durağı Almanya…

Türkiye’nin lider, dünyanın ise sayılı seramik üreticilerinden Kaleseramik, yurt dışında yeni yatırımlarla istikrarlı büyümesini sürdürüyor...

Kaleseramik’in Avrupa Pazarındaki Yeni Durağı Almanya…

Türkiye’nin lider, dünyanın ise sayılı seramik üreticilerinden Kaleseramik, yurt dışında yeni yatırımlarla istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Avrupa’nın 5., dünyanın da 17. en büyük seramik kaplama malzeme üreticisi olarak, yeni yıla yatırımla başlayan Kaleseramik, Almanya’nın Köln şehrindeki yeni bayisini törenle hizmete açtı. Sandbau GMBH’nin distribütörlüğünde açılan mağazada, Çanakkale Seramik ve Kalebodur markalı seramik karo ürünleri ile uluslararası projelerin gözde tercihi Kalesinterflex başta olmak üzere Kale markalı seramik sağlık gereçleri ve banyo mobilyası ürünlerinin satışı gerçekleştirilecek.

Bu yeni mağaza ile Almanya pazarındaki varlıklarını daha güçlü hale getireceklerini belirten Kaleseramik Genel Müdürü Timur Karaoğlu, “Avrupa pazarı, güçlü rakiplerle rekabet ettiğimiz zorlu bir pazar. Almanya ise, kıtada merkez ülke konumunda bulunuyor. Biz de burada inovatif ürünümüz Kalesinterflex başta olmak üzere yenilikçi ürünlerimiz ile fark yaratmayı hedefliyoruz. Ayrıca burada ürünlerin kalitesi kadar, zamanında ve hızlı teslimat da büyük önem taşıyor. Biz de yeni süreçte Köln’deki merkez depomuzdan yapacağımız ürün sevkiyatı ile uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırarak, müşterilerimizin taleplerine çok daha hızlı bir şekilde cevap vereceğiz” dedi.

Türkiye’de Seramiğin Kalesi olarak, kurulduğu günden bu yana yenilikleri ile sektöre öncülük eden Kaleseramik, yurt dışı yatırımlarına yeni bir halka daha ekledi. Aralık 2023’te Güney Asya ülkesi Bangladeş’te hizmete açtığı showroomu ile bu bölgedeki etkinliğini daha da artıran Kaleseramik, bu kez Avrupa pazarına yönelik önemli bir yatırım daha gerçekleştirdi. Dünya çapında tek bir çatı altında üretim yapan en büyük seramik tesisine sahip olan ve üretimini dünyanın 86 ülkesine ihraç eden Kaleseramik, Almanya’nın Köln şehrindeki yeni bayisini törenle hizmete açtı.

Kaleseramik, Almanya’nın köklü şirketlerinden Sandbau GMBH’nin distribütörlüğünde açtığı yeni bayisi ile kıtadaki pazar payını ve etkinliğini daha da artırmayı hedefliyor. Kaleseramik’in seçkin markalarını Almanya’daki tek distribütörü ve toptancısı olan Sandbau GMBH; burada seramik karo, porselen karo ve ilgili aksesuarların ticaretinde uzmanlaşmış bir marka konumunda bulunuyor. Almanya’nın Frechen şehrinde faaliyetlerini sürdüren Sandbau GMBH, ülke genelinde kuruluş aşamasında olan dağıtım ve müşteri ağı ile tüm Batı Avrupa bölgesinde uzman ve yetişmiş personeli ile taşımacılık, depolama, pazarlama, satış, servis ve satış sonrası hizmetleri veriyor. Öncelikli olarak, son kullanıcıların yenileme projelerine ve bu projelere hizmet sunan usta gruplarına hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sağlamayı amaçlayan Sandbau GMBH, aynı zamanda Kaleseramik’in dünya çapında bir marka olma yolculuğunda, zengin ürün çeşitliliği ile 30 yılı aşkın tecrübeye sahip kurucu ortakları ve dinamik kadrosuyla da destek oluyor.

“Avrupa’daki etkinliğimizi daha da artıracağız”

Dünya markası olma yolunda yatırımlarına devam ettiklerini belirten Kaleseramik Genel Müdürü Timur Karaoğlu, Köln’deki yeni mağazanın hedefleri ve burada satışa sunulacak ürünlerle ilgili şunları söyledi:

“Kale Ailesi olarak, Grubumuzun kurucusu merhum İbrahim Bodur’un ihracat alanındaki vizyoner mirasını yeni yatırımlarla daha da ileri taşımaya çalışıyoruz. Türkiye’nin 1., Avrupa’nın 5., dünyanın da 17. en büyük seramik kaplama malzemesi üreticisi olarak, kıtadaki güçlü konumumuzu pekiştirmek için Köln’deki yeni bayimizi hizmete açtık. Almanya gerek pazar gerekse de konumu nedeniyle özellikle tercih ettiğimiz bir ülke. Çünkü merkez ülke olarak, kıtanın diğer ülkelerine ulaşma noktasında da stratejik lokasyonda bulunuyor.

Kaleseramik olarak, bu konuda sektörde sahip olduğumuz bilgi ve birikimin yanı sıra teknolojiyi tasarımla buluşturan sürdürülebilir, yenilikçi ürünlerimize çok güveniyoruz. Çünkü üretim teknolojisi noktasında, seramik endüstrisinde geliştirdiği sistem ve makinalarla bir dünya markası olan ve sektörde bir referans haline gelmiş System Ceramics ile çalışıyoruz. Tecrübe ve üretim teknolojisi başta olmak üzere bizi rakiplerimizden ayrıştıran tüm bu özelliklerimizle de lokalde Almanya, daha genelde ise, Avrupa pazarında daha etkin bir oyuncu olmayı amaçlıyoruz. Burada İtalya ve İspanya gibi çok zorlu rakiplerimiz var. Kalitenin, yenilikçi ürünlerin, hızlı ve bütünsel çözümlerin öne çıktığı bu güçlü rekabet ortamında başarılı olacağımıza inanıyoruz. Özellikle bugün tüm dünyada seramiğin geleceği olarak kabul edilen inovatif ürünümüz Kalesinterflex, en güçlü kasımızı oluşturuyor. Yeni hattımızda; en büyük ebat olan 160×320 cm boyutlarında ve 6, 12 ve 20 mm kalınlıkta üretim yapıyoruz. Hattımızda üretilmeye başlayan yeni kalınlık ve ebatlar, Kalesinterflex’i hem kullanım alanı hem de uygulama çözümleri açısından çok daha mükemmel kılıyor. Yeni hattımızın üretime geçmesiyle birlikte Kalesinterflex ürün gamımız, 3, 5, 6, 12, 20 mm gibi farklı kalınlık alternatiflerinde, 100×300 cm, 120×360 ve 160×320 cm’lik porselen plaka büyüklüğüne ve alt ebatlarına kadar genişledi.”

“Kalesinterflex uluslararası projelerde tercih edilen bir ürün”

Ayrıca üretim teknolojisi ile sürdürülebilir bir ürün olarak da dünyaya ve insana değer katıyor. Seramik kaplama ürünlerini alışılagelmiş kullanım alanları olan iç/dış cephe duvar ve yer kaplamalarının çok dışına çıkartan Kalesinterflex, bugün mutfak tezgahlarından, mobilya kaplamalarına kolaylıkla kullanılıyor ve büyük ilgi görüyor. Üstün özellikleriyle seramik ve dekorasyon dünyasında gelişen tüm moda trendleri fazlasıyla karşılamasının yanında, aynı zamanda muadillerinden enerji, su, hammadde tüketimi, karbon emisyonu gibi alanlarda büyük avantajlarla ayrışıyor. Şimdiye kadar Barcelona Metrosu, Bratislava Havalimanı, Bakü Olimpiyat Stadı, Leeds Stadyumu, Senegal Birleşmiş Milletler Binası ve Sochi Olimpiyat Köyü gibi önemli uluslararası projelerin de tercihi olması da Kalesinterflex’in üstün özelliklerini açıkça ortaya koyuyor. Biz de Kaleseramik olarak, Kalesinterflex’in yarattığı bu fırsat penceresini en iyi şekilde değerlendirmek ve bu alanda öncülüğümüzü sürdürmek istiyoruz.

“Hızlı ve bütünsel çözümlerle müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlayacağız”

Bununla birlikte yine sürdürülebilirlik ve çevreci nitelikleri ile öne çıkan seramik sağlık gereçleri banyolarda akıllı çözümler sunan banyo mobilyalarımızı satışa sunacağız. Avrupa’da önemli markalarla rekabet ederken, aynı zamanda satış sonrası hizmet kalitesini de çok önemsiyoruz. Bu noktada iş ortağımızın bize sağladığı önemli avantajlardan biri de ‘zaman’ olacak. Çünkü yeni yatırımımız sayesinde Köln’deki merkez depomuzdan yapacağımız ürün sevkiyatı ile uzun bekleme sürelerini ortadan kaldıracağız. Hızlı ve bütünsel çözümlerle Avrupalı müşterilerimizin memnuniyetini de en üst seviyede sağlayarak, farkımızı ortaya koyacağız.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler