Sosyal Medya

Borsa

Hareket Proje Taşımacılığı, STAR Rafineri ile büyük projeye imza attı

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş., SOCAR Turkey Yatırım A.Ş.'nin iştiraki olan STAR Rafineri A.Ş. ile büyük bir iş birliğine imza attı...

Hareket Proje Taşımacılığı, STAR Rafineri ile büyük projeye imza attı

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş., SOCAR Turkey Yatırım A.Ş.’nin iştiraki olan STAR Rafineri A.Ş. ile büyük bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında Hareket, STAR Rafineri’nin 2024 yılı planlı duruş bakım döneminde ekipman tedariki ve kaldırma hizmetleri sağlayacak.

Hareket, SOCAR Turkey Yatırım A.Ş. ile iş birliğine devam ediyor. 2018 yılında faaliyete başlayan STAR Rafineri de gerçekleştirilecek ilk büyük planlı duruş bakımında binlerce saat vinç çalışmasını Hareket üstlenecek.

“Bu proje bizim için bir gurur kaynağı”

Hareket, Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Abdullah ALTUNKUM, SOCAR ile yapılan anlaşma hakkında şu açıklamalarda bulundu: SOCAR ile 20 yılı aşkın süredir önemli iş birliklerine imza attık. Bu süreçte, Azerbaycan’da gerçekleştirilen beş adet petrol platformunun tüm taşıma ve kaldırma operasyonlarını üstlendik ve Shah Deniz-2 Project Onshore Terminal’de Flair montajını gerçekleştirdik. Ayrıca, Star Rafinerisi’nin tüm ağır taşımacılık hizmetlerini de başarıyla tamamladık.

Şimdi, SOCAR Turkey Yatırım A.Ş. ‘nin iştiraki olan STAR Rafineri A.Ş. ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, Hareket olarak bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bu projede sahada yer alarak, rafinerinin ilk büyük planlı duruş bakımını gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Uzman ekibimizle birlikte bu zorlu projeyi başarıyla tamamlayacağımıza dair inancımız tamdır.

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği’nin uzman ekibi sahada

STAR Rafineri planlı duruş bakımının 2 ay sürecek olması, projenin zorluk derecesini artırıyor. Hareket, STAR Rafineri’nin bakım dönemini güvenli ve sorunsuz bir şekilde tamamlamak amacıyla en iyi ekipman ve uzman personelini sahaya yönlendirecek.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler