Sosyal Medya

Borsa

Doğan Holding Hisselerini Sattı: Milyon Dolarlık Dev Anlaşma!

Doğan Holding ve Burda GmbH, sahip oldukları toplam %76,30 oranındaki hisselerini 10 milyon dolar bedelle satıyor...

Doğan Holding Hisselerini Sattı: Milyon Dolarlık Dev Anlaşma!

Doğan Holding ve Burda GmbH, toplamda %76,30 payını 10 milyon dolara satıyor. Satış anlaşması Alt Capital Holding A.Ş. ve Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. ile yapıldı. Pay devir sözleşmesi 8 Temmuz 2024’te imzalandı. Rekabet Kurumu onayı bekleniyor.

Doğan Holding ve Burda GmbH, sahip oldukları toplam %76,30 oranındaki hisselerini 10 milyon dolar bedelle satıyor. Anlaşma, Alt Capital Holding A.Ş. ve Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. ile yapıldı. Bu anlaşma, 8 Temmuz 2024’te imzalanan Pay Devir Sözleşmesi ile resmiyet kazandı.

REKABET KURUMU ONAYI BEKLENİYOR

Satış işleminin tamamlanması için Rekabet Kurumu’na bildirim yapılacak. Tüm kapanış koşullarının yerine getirilmesi durumunda işlem resmileşecek. Bu süreç, Doğan Holding ve Burda GmbH’ın hisselerinin devrini içeriyor.

PAY SAHİPLERİNE DUYURU

Doğan Holding, yüzde 56 hissesini, Burda GmbH ise %44 hissesini devredecek. Şirketler, pay sahiplerine ve kamuoyuna bu büyük anlaşmayı saygıyla duyurdu. Açıklamanın ertelenmesi, şirketin meşru çıkarlarının korunması amacıyla yapıldı.

ANLAŞMANIN DETAYLARI

Doğan Holding’in 7.474.920, Burda GmbH’ın 7.449.670 adet payı Alt Capital Holding ve Re-Pie Portföy Yönetimi’ne devredilecek. Toplam 14.924.590 adet pay, 10 milyon dolar karşılığında el değiştiriyor. Bu dev anlaşma, dergi pazarında büyük bir değişime işaret ediyor.

Pay devir işlemi, tüm kapanış koşulları tamamlandığında gerçekleşecek. Rekabet Kurumu’nun onayıyla birlikte, işlem resmileşmiş olacak.

 

halktv.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler