Sosyal Medya

Borsa

ATA GYO’nun operasyonel karı 3.1 Milyon TL, bilanço büyüklüğü 490 Milyon TL oldu

2024 yılında hasılatını reel olarak %34 artırarak 5 Milyon TL'ye çıkaran ATA GYO’nun operasyonel karı 3.1 Milyon TL, bilanço büyüklüğü 490 Milyon TL oldu...

ATA GYO’nun operasyonel karı 3.1 Milyon TL, bilanço büyüklüğü 490 Milyon TL oldu

Türkiye’nin başarılı GYO şirketlerinden ATA GYO, 2024 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirketin toplam portföy değeri 446 milyon TL’ye ulaşırken bilanço büyüklüğü 490 milyon TL ve özkaynak büyüklüğü 484 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirket, ATA Corner iş modeli ve cadde mağazaları sayesinde yüksek getirili bir portföy oluşturma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

2023 yılı şirket performansını değerlendiren ATA GYO Genel Müdürü Bedri Kurdoğlu, “ATA GYO olarak, yüksek enflasyon ortamı ve yaşanan ekonomik güçlüklere rağmen şirketimize, iş ortaklarımıza ve yatırımcılarımıza en iyi koşulları sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tekirdağ ATACorner, Kayseri Talas ve ATA Corner Lüleburgaz projeleri ile portföy değerimiz 446 milyon TL’ye ulaştı. Hizmet verdiğimiz lokasyonlarda, ATA Grubu şirketlerinden Tab Gıda ile iş birliği içinde, Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci gibi önde gelen restoran zincirlerinin yanı sıra Kahve Dünyası, MRDIY gibi güçlü markalara da hizmet veriyoruz” dedi.

Stratejik yatırımlarımızla sürdürülebilir büyüme sağlamaya devam edeceğiz

Sürdürülebilir büyüme hedefiyle çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Kurdoğlu, ‘Finansal hedeflerimize uygun olarak gelirlerimiz ve faaliyet karımızda önemli artışlar kaydettik. Kira gelirlerinden elde edilen hasılatımız reel olarak %34 artarak 5 milyon TL’ye, brüt karımız %168 artarak 3.25 milyon TL’ye ve operasyonel karımız ise 3.15 milyon TL’ye ulaştı. Şirketimiz, önemli miktarda nakit rezervine sahip olurken, toplam yükümlülüklerimizi oldukça düşük seviyelerde tutmayı başardık. Bu durum, ATA GYO’ya gayrimenkul piyasasındaki fırsatları değerlendirme konusunda esneklik ve avantaj sağlamayı sürdürecektir. Güçlü finansal konumumuz ve stratejik yatırımlarımızla, sürdürülebilir büyüme ve değer yaratma yönündeki kararlılığımıza yıl boyunca devam ettireceğiz” dedi.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler