Sosyal Medya

Borsa

Anadolu Hayat Emeklilik’ten ‘Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu…’

Yeni yatırım araçları geliştirmeyi sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, fon portföyüne “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nu ekledi...

Anadolu Hayat Emeklilik’ten ‘Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu…’

Anadolu Hayat Emeklilik, tarım ve gıdanın sürdürülebilirliğini destekleyerek, bu alandaki yatırım fırsatlarını birikimlerine yansıtmak isteyen bireysel emeklilik müşterilerine özel “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nu sundu.

Bireysel emeklilik katılımcılarının ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak yeni yatırım araçları geliştirmeyi sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, fon portföyüne “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nu ekledi. Toprağa değer katan, gıdanın geleceğini düşünen bu fon ile hem sürdürülebilirliği desteklemek hem de yatırım fırsatlarını birikimlerine yansıtmak isteyen müşterilerine yeni bir yatırım enstrümanı sunan şirket, uzun vadeli getiri olanağı ile yaşanabilir bir dünyaya katkı sağlanmasını amaçlıyor.

“Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nda, fon portföyünün en az yüzde 80’i tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlerin ortaklık paylarına ve borçlanma araçlarına yatırım yapan yerli/yabancı yatırım fonları ile borsa yatırım fonları katılma paylarına yatırılacak.

Artan dünya nüfusu ve küresel ısınmanın etkisi ile gıdanın geleceğinin tehdit altında olduğu günümüzde, “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nun tarım ve gıda sektörünün sürdürülebilirliğini destekleyen bir yatırım aracı olarak öne çıktığını belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “Tarım ve gıdanın geleceğini önemseyen, bu alanda farkındalığı yüksek, sürdürülebilir toprak verimliliği trendlerine ilgi duyan ve bu sektörü yakından takip edenlerin tercihine sunduğumuz bu fon ile yatırımcılarının uzun vadeli getiri potansiyelinden faydalanmasını hedefliyoruz. Altın, döviz, hisse senedi vb. sıklıkla tercih edilen yatırım araçlarını içeren fonlara ek olarak yeni bir alternatif sunan “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”muzun, tarım ve gıda verimliliği alanındaki yerli ve global fırsatlara odaklanmak isteyen müşteri kitlemizin de ilgisini çekeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

“Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”na yatırım yapmak isteyenler www.anadoluhayat.com.tr’yi inceleyebilir, Anadolu Hayat Emeklilik’in dijital kanalları AHE Mobil ve AHE Online üzerinden fon değişikliği yapabilirler.

Bireysel emeklilik hesabı Anadolu Hayat Emeklilik’te olmayan katılımcılar ise müşterisi olduğu emeklilik şirketinin internet şubesi ya da mobil uygulaması üzerinden BEFAS aracılığıyla “AHE Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”na yatırım yapabilme imkânına sahip.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler