Sosyal Medya

Borsa

Yatırım Finansman, ‘Model Portföyü’nü Güncelledi…

Model Portföyümüz yılbaşından bugüne %33,1 artış gösterirken, BIST100 Endeksi’nin aynı dönemdeki getirisi %27,5 olmuştur...

Yatırım Finansman, ‘Model Portföyü’nü Güncelledi…

YKBNK çıkartıyoruz

Yapı Kredi 2024 yılında Türkiye’nin iyileşen risk profili ve artan yabancı ilgisi sayesinde güçlü hisse performansı gösterdi ve hisse fiyatı 32.00 TL olan hedefimize ulaştığı için kar realizasyonu yapmayı tercih ediyoruz.

TKFEN ekliyoruz

Taahhüt işlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle düşük performans gösteren TKFEN hisselerinin, mevcut fiyat seviyesinde cazip bir giriş fırsatı sunduğunu düşündüğümüz için TKFEN’i model portföye ekliyoruz. Şirketin yenilenebilir enerji, yeşil hidrojen ve yeşil amonyak gibi büyük yatırımlar başlatmayı planlaması nedeniyle yatırımcı odağının artık yeşil dönüşüm stratejisine kayacağını düşünüyoruz. Tekfen, Dome Group ile Aralık 2023’te olası stratejik ortaklık ve iş birliği seçeneklerine ilişkin bir danışmanlık anlaşması imzalamıştı. 2023 Mali Yılı sonuçlarını yayınladıktan sonra NAD değerlememizi güncelliyoruz ve hisse senedinin şu anda NAD tahminimize göre %62 iskontolu işlem gördüğünü hesaplıyoruz. Hedef Fiyatımızı 58 TL’den 80 TL’ye
yükselterek Endeks Üzeri Getiri notumuzu koruyoruz.

Model Portföyümüz yılbaşından bugüne %33,1 artış gösterirken, BIST100 Endeksi’nin aynı dönemdeki getirisi %27,5 olmuştur.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Yatırım Finansman

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler