Sosyal Medya

Borsa

Gedik Yatırım, model portföyüne Doğan Holding’i ekledi, Türk Telekom’u portföyden çıkarttı

Gedik Yatırım model portföyünü güncelledi. Buna göre Gedik Yatırım, model portföyüne Doğan Holding’i ekledi, Türk Telekom’u portföyden çıkarttı...

Gedik Yatırım, model portföyüne Doğan Holding’i ekledi, Türk Telekom’u portföyden çıkarttı

Gedik Yatırım model portföyünü güncelleyerek portföye Doğan Holding’i ekledi, Türk Telekom’u portföyden çıkarttı. Gedik yatırım, portföy güncelleyeme ilişkin şunları açıkladı;

Türk Telekom’u Model Portföyümüzden çıkarıyoruz

Türk Telekom’u model portföyümüzdeki telekom sektörü ağırlığını azaltmak amacıyla; model portföyümüze eklediğimiz 8 Şubat 2024 tarihinden günümüze, BIST 100 göreceli olarak %32 ve mutlak getiri olarak %58,5 getiri ile model portföyümüzden çıkarıyoruz.

Doğan Holding’i Model Portföyümüze ekliyoruz

Doğan Holding’deki tahmini net aktif değer iskontosunun ve bilanço rasyolarının cazip seviyelere gelmesi; uzun vadede güçlü nakit akışı potansiyeli barındıran yatırımları, göreceli düşük marjlı işlerin payının azaltılması stratejisi ve iyi çeşitlendirildiğini düşündüğümüz iştirak yapısı sebebiyle model portföyümüze ekliyoruz. Holding’in güçlü solo net nakit pozisyonunun, şirkete orta vadede yeni yatırım imkanları da sunabileceğini düşünüyoruz. Şirket’in en güncel net varlık kırılımına göre; hedef fiyatımızı 19.30TL/hisse (Önceki: 17.50TL/hisse) olarak revize ediyoruz. Holding iskontosu olarak şu aşamada %35 kullanmaya devam ediyoruz.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Gedik Yatırım

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler