Sosyal Medya

Genel

İmamoğlu’ndan sert yanıt: Kanal İstanbul projesi ihanettir

İBB Başkanı İmamoğlu, İSKİ Arıtma Tesisinin Temel Atma töreninde açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘inadına yapacağız’ dediği Kanal İstanbul projesine ilişkin…

İmamoğlu’ndan sert yanıt: Kanal İstanbul projesi ihanettir

İBB Başkanı İmamoğlu, İSKİ Arıtma Tesisinin Temel Atma töreninde açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘inadına yapacağız’ dediği Kanal İstanbul projesine ilişkin konuşan İmamoğlu, “İstanbul’un tatlısu kaynaklarına vereceği zarar, sadece çıkar emlakçı projesi gibi hareketlendirilen bu iş İstanbul’a ihanet projesidir. İstanbul bu projeden korunmak zorunda.” dedi. “16 milyon İstanbullunun Kanal İstanbul gibi bir gündemi yok” diyen İmamoğlu, İstanbulluların iradesine saygı gösterilmesini istedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Cumhuriyet İçme Suyu Arıtma Tesisinin 2. kademesi temel atma töreninde açıklamalarda bulundu.

İktidarın Kanal İstanbul projesine değinen İmamoğlu, “İstanbul’un tatlısu kaynaklarına vereceği zarar, sadece bir çıkar emlakçı projesi gibi hareketlendirilen bu iş İstanbul’a ihanet projesidir.” dedi. “16 milyon İstanbullunun Kanal İstanbul gibi bir gündemi yoktur, olmayacaktır.” diyen İmamoğlu, 31 Mart seçimlerini işaret ederek “İstanbullu bunu oylamış ret vermiştir.” diye konuştu.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Kanal İstanbul projesinin başlığından bahsettim detayına girmeyeceğim ama İstanbul projesinin gündemlerinde olmadığını asla olmayacağını açıklamalarla ifade etmişlerdi. Ben de diyorum ki İstanbul’un tatlısu kaynaklarına vereceği zarar, sadece bir çıkar emlakçı projesi gibi hareketlendirilen bu iş İstanbul’a ihanet projesidir. İstanbul bu projeden korunmak zorundadır. 16 milyon İstanbullunun Kanal İstanbul gibi bir gündemi yoktur, olmayacaktır. Bu seçimde de İstanbullu bunu oylamış ret vermiştir. Lütfen bu noktada İstanbulluların iradesine saygı gösterin: Buradan nasıl geri döneriz, bir an önce İstanbul’un böylesi bir kabustan kurtulmasını hep birlikte sağlayalım.

 

 

 

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler