Sosyal Medya

Genel

Erdoğan’dan Mansur Yavaş’a tepki: ”Hiçbir şey yapmadı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Atatürk Cumhuriyet Kulesi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmasında ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştirdi. Erdoğan, “Bu beyefendi geldi geleli…

Erdoğan’dan Mansur Yavaş’a tepki: ”Hiçbir şey yapmadı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Atatürk Cumhuriyet Kulesi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmasında ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştirdi. Erdoğan, “Bu beyefendi geldi geleli yollarda ne asfalt ne şu ne bu hiçbir şey yok” dedi.

 

Keçiören’de Atatürk Cumhuriyet Kulesi Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankaralılardan destek istedi. “CHP zihniyetinin fetret devrinden Ankara’mızı kurtarmaya var mıyız?” diyen Erdoğan, “Seçimleri kimin kazandığından, kimin kaybettiğinden ziyade bu anlayışın ülkemize musallat olmasından üzüntülüyüz. Ankara, İstanbul, İzmir böyle. Nerede CHP belediyesi varsa her taraf dökülüyor, rezalet.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştiren Erdoğan, “Vizyonsuzluk, programsızlık, projesizlik, esersizliği yücelten bir anlayışın öne çıkarılmaya çalışıldığını görüyoruz. Düşünebiliyor musunuz, yol yapmayan, hizmet üretmeyen verdiği sözlerin arkasında durmayan siyasetçi profilleri arzı endam etmeye başlıyor. Havalimanından şehir merkezine kadar şu yollarda en ufak adım atıldı mı? Sadece Melih Bey’in döneminde atılmış adımlar var. Gel gör ki, bu beyefendi geldi geleli yollarda ne asfalt ne şu ne bu hiçbir şey yok” dedi.

Enflasyonun yılın ikinci yarısından itibaren hızla düşeceğini söyleyen Erdoğan, “Birileri yine sinsi oyunlar üzerinde koşuyor. Uyguladığımız ekonomi programı üzerinde şüpheler oluşturarak seçim sonrası için felaket tellallığı yapanlar her zamanki gibi kısa vadeli vurgun amaçlıyor. Milletimizin gönlü ferah olsun. Ekonomi programımızın başarısı için çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Uzun yıllar boyunca ikamet ettiğim Keçiören’imizi Ankara’nın yıldızı haline getireceğine inandığım Atatürk Cumhuriyet Kulesi’nin başkentimize ve sizlere hayırlı olmasını diliyorum. Keçiören Belediye Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Turgut Altınok başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu kule Keçiörenlilerin sahip çıkması sayesinde ayakta kalmış ve bugün Ankaralıların hizmetine girebilmiştir. Şayet ilçe halkı sahip çıkmasaydı şimdi bu gördüğünüz eserin yerinde yeller esiyordu. Kulemiz aslında başlı başına bir azim abidesidir.

Turgut kardeşimiz başkentin en sorunlu ilçelerinden birini en gözde yerlerden biri haline getirmişti. Kendisi bu çalışkanlığını, bu vizyonunu 31 Mart’tan sonra Ankara’nın tamamı için kullanacak inşallah.

Şu CHP zihniyetinin fetret devrinden Ankara’mızı kurtarmaya var mıyız? Bunlardan bir şey olmaz. Bunların Ankara’mıza, başkentimize verecekleri hiçbir hizmet yoktur, bundan sonra da olmayacaktır. Ankara’yı Türkiye Yüzyılı’na hazırlayacak yeni bir dönemin kapılarını Turgut kardeşimizin açacağına ben inanıyorum. Cumhurbaşkanı olarak ben yanındayım. Cumhur İttifakı olarak biz yanındayız. Ve vereceğimiz desteklerle sadece Keçiören değil inşallah Ankara’mız yeniden ayağa kalkacak.

”Yollarda asfalt yok”

Türkiye son 21 yılındaki tüm atılımlarını eser ve hizmet siyasetiyle gerçekleştirmiştir. Demokrasi ve kalkınma hamlelerimizden istifade etmeyen ne tek karış vatan toprağı ne bir fert vardır.

Vizyonsuzluk, programsızlık, projesizlik, esersizliği yücelten bir anlayışın öne çıkarılmaya çalışıldığını görüyoruz. Düşünebiliyor musunuz, yol yapmayan, hizmet üretmeyen verdiği sözlerin arkasında durmayan siyasetçi profilleri arzı endam etmeye başlıyor. Havalimanından şehir merkezine kadar şu yollarda en ufak adım atıldı mı? Sadece Melih Bey’in döneminde atılmış adımlar var. Gel gör ki, bu beyefendi geldi geleli yollarda ne asfalt ne şu ne bu hiçbir şey yok. Ben Ankaralıyım. Havalimanından şehir merkezine kadar ne yapıyorsak biz yapıyoruz.

”CHP Belediyesi nerede?”

Üzerlerinde kayda değer emekleri olmadığı halde sahiplendikleri işleri saymazsak elhak yaptıkları bir iş zaten yok. Normal şartlarda insanın utançtan yüzünün kızarması gerekirken bu tabloyu iftihar vesilesi gibi anlatanların takdirini ben milletimize başkent Ankara’nın halkına bırakıyorum. Seçimleri kimin kazandığından, kimin kaybettiğinden ziyade bu anlayışın ülkemize musallat olmasından üzüntülüyüz. Ankara, İstanbul, İzmir böyle. Nerede CHP belediyesi varsa her taraf dökülüyor, rezalet. Çünkü Rabbimiz bizlere ancak çalıştığımız kadarının karşılığı alacağını buyuruyor.

Bu zihniyeti mutlaka ama mutlaka 31 Mart’ta siyasetten tasfiye etmeliyiz. Bunu en çok da şehirlerimizin geleceği için yapmalıyız. Şehirlerimize kamu bütçesinden tahsis ettiğimiz devasa bütçelerin bunların elinde nereye gittiği meçhul. Son dönemde bu paraların akıbetine dair bazı ipuçları görmedik değil. Desteleri, demetleri, dolarları gördünüz değil mi? Hayırdır yahu ne iş bu? Bu durum başka bir dönemde başka partinin mensuplarının başına gelse yer gök yıkılırdı. Bir dönem ağızlarını her açtıklarında ne diyorlardı ‘ben hesap uzmanıyım’. Şimdi hesap uzmanı Ankara’da bir apartman dairesinde emekliye ayrıldı. Bunun da akıbeti aynı, bu da gidecek. Ama belediye başkanı bundan çok daha önce gidecek.

Bunların derdi ne Atatürk’tür, ne şeffaflık, ne dürüst, ne de ülkemizin, şehirlerimizin menfaatini savunmaktır. Bunların tek derdi kendi çevrimiçi dünyalarındaki sahte düzeni korumaktır. Ülkenin ve milletin aleyhinde her faaliyetin içinde olanlar da onlardan geri kalmıyor.

Esermiş, hizmetmiş, projeymiş, erdemmiş, onurmuş zerre kadar umurlarında değil. 14-28 Mayıs seçimlerinde ne dediler ‘kazandık geliyoruz’. Kimdi? İstanbul başkanı ile Ankara başkanı. Bunlar 6’lı Masa’da ne diyorlardı? Kazanıyoruz, geliyoruz. Şimdi bunlardan hiçbiri Meclis’e girdi mi? Sandık sonuçları açıklanınca rezil rüsva olmuşlardı. Bilerek söyledikleri bu yalanlardan dolayı daha sonra ne milletten özür dilediler, ne de pişmanlık duydular. Tüm günahı eski genel başkanlarına yıktılar, hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi pişkince yollarına devam ettiler.

Aynı çevrelerin 31 Mart seçimi öncesinde yine ortaya döküldüklerini görüyoruz. Kazanmak değil sadece bize kaybettirmek için paçamıza yapışanlar çıktı. Kimler olduğunu biliyorsunuz değil mi? Ya sizin bizim paçamızda ne işiniz var? Biz kaybedince kazanacak olanlar kim? Tabii ki tek parti faşizmi CHP ve DEM. Allah bunlara da akıl, fikir versin diyor, kendi işimize bakıyoruz. Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolunda kararlılıkla yolumuza mücadele ediyoruz.

Milli mücadelede kendi mermisini imal etmekte, askerine çorap, çamaşır temin etmekte zorlanan Ankara’dan işte bu şekilde dünya devleriyle yarışan şirketlerin merkezi Ankara’ya gelmek öyle kolay olmadı. Ülkedeki güven ve istikrar ikliminin kurulması, yaşatılması ve güçlendirilmesi gerekiyordu. Bizim en büyük başarımız bunu sağlamak olmuştur.

Birileri yine sinsi oyunlar üzerinde koşuyor. Uyguladığımız ekonomi programı üzerinde şüpheler oluşturarak seçim sonrası için felaket tellallığı yapanlar her zamanki gibi kısa vadeli vurgun amaçlıyor. Milletimizin gönlü ferah olsun. Ekonomi programımızın başarısı için çalışıyoruz. En büyük sorunumuz olan enflasyonun yılın ikinci yarısından itibaren hızlı düşüşünü beraber izleyeceğiz. Bizim için milletimize verdiğimiz her söz, namus sözüdür. Bir verdiğimiz sözleri unutmayız. Bu hedefe hiç endişe etmeyin ulaşacağız.”

 

 

 

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler