Sosyal Medya

Gündem

Erdoğan-Özel Görüşmesinin perde arkası: Emekli ve asgari ücret konusunda olumlu bir işaret yok

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen ve yaklaşık bir buçuk saat süren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel…

Erdoğan-Özel Görüşmesinin perde arkası: Emekli ve asgari ücret konusunda olumlu bir işaret yok

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen ve yaklaşık bir buçuk saat süren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktı. Kurmayları ile görüşmenin ardından bir araya gelen Özel, görüşmenin detaylarını paylaştı. Toplantının içeriğine ilişkin Artı Gerçek’e konuşan partililer, Cumhurbaşkanı Erdoğan için ayrı bir odanın hazırlandığı belirtildi. Parti temsilcileri, bu adımın rutin bir protokol uygulaması olduğunu belirtirken, “Oda, olası önemli görüşmeler ya da acil durumlar için ayrılmıştır” açıklamasında bulundular.

Cumhurbaşkanı Özel ve CHP Genel Başkanı Özel, asgari ücret ve emeklilerin durumu üzerinde yoğunlaştı. CHP temsilcileri, Erdoğan’ın bu konuda somut bir adım atacağına dair işaret olmadığını dile getirdiler. Görüşmenin ardından açıklama yapan, Ömer Çelik ise Cumhurbaşkanı’nın, CHP’nin talebi doğrultusunda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bilgi verebileceğini belirtti. Ancak CHP’li kaynaklar henüz böyle bir randevunun olmadığını ve görüşmenin bayramdan sonra olabileceğini belirttiler.

GEZİ DAVASI’NA İLİŞKİN OLUMLU BİR SONUÇ BEKLENİYOR

Görüşmenin bir diğer gündem maddesi Gezi Parkı davasıydı. Tutuklu olan Osman Kavala hakkında verilen cezanın “kanun yararına bozulması” talebiyle dosyası Adalet Bakanlığı’na gönderildi. CHP yetkilileri, bu gelişmenin olumlu sonuçlanmasını umut ettiklerini belirttiler. Görüşmede bu konunun da gündeme geldiği ve olumlu bir sonuç beklediklerini aktardı.

KAYYIM KONUSU GÜNDEME GELDİ

Hakkari Belediye Başkanlığı’na kayyım atanmasının ardından heyet gönderen ve bu konudaki tutumunu açıkça dile getiren Özel, bu konu başlığını da masaya taşıdı. Özel, karar netleşmeden bir kişinin yerine kayyım atanmasını doğru bulmadıklarını, kararın kesinleşmesi durumunda ise yerine belediye meclis üyesinin seçtiği kişinin atanması gerektiğini Cumhurbaşkanına iletti. Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanın ise bu konuda AKP’nin tutumunun net olduğunu ve bu uygulamayı savundu.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler