Sosyal Medya

Ekonomi

Babacan: “Ekonomiyi 6 ayda ayağa kaldırır, enflasyonu da 2 yılda tek haneye indiririz”

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunarak ekonomik konulara odaklandı. Babacan’ın öne çıkan gündem maddesi ekonomiye dair…

Babacan: “Ekonomiyi 6 ayda ayağa kaldırır, enflasyonu da 2 yılda tek haneye indiririz”

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunarak ekonomik konulara odaklandı. Babacan’ın öne çıkan gündem maddesi ekonomiye dair açıklamalarıydı. Babacan, yapmış olduğu açıklamada, “Ekonomiyi 6 ayda ayağa kaldırır, enflasyonu da 2 yılda tek haneye indiririz” şeklinde konuştu.

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ekonomik reformlar ve enflasyonla mücadele konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Flash TV’de Orhan Uğurluoğlu’nun programına katılan Babacan, ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulunarak gündemi şekillendirdi. Özellikle ekonomiye odaklanan Babacan, “Ekonomiyi 6 ayda ayağa kaldırır, enflasyonu da 2 yılda tek haneye indiririz” sözleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Babacan, geçmiş deneyimlerinden de yola çıkarak bu iddialı hedeflerini destekledi. Kendisinin 13 yıl boyunca ekonomiyi yönettiğini ve bu süreçte dolar fiyatının 20 dolardan 154 dolara yükseldiği bir dönemde 34 yıl boyunca yüksek seyreden enflasyonu düşürmeyi başardıklarını belirtti.

“Ekonomi ile ilgili kurumları 3 ayda ayağa kaldırırız. Tüm kurumsal yapıyı ayağa kaldırmamız 6 ay sürer” ifadelerini kullanan Babacan, “Enflasyonu tek haneye indirmemiz en fazla iki yıldır. Bunu daha önce yaptık. Ben ekonominin başındayken sağlam bir kadro ile enflasyonu 2 yılda tek haneye indirdik ve orada tutmayı başardık” şeklinde konuştu.

 

 

 

karr.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler