Sosyal Medya

Gündem

AKP’de Ankara tedirginliği: Erdoğan Ankara için sil baştan bir kampanya istiyor

Parti içinde yapılan analizlere göre Millet İttifakı’nın dağılmasına rağmen “muhalif seçmenin dağılmadığı” yönünde. Muhalif seçmenin, AKP karşıtlığı nedeniyle en güçlü adayın arkasında toplanma olasılığının yüksek olduğu düşünülüyor.

AKP’de Ankara tedirginliği: Erdoğan Ankara için sil baştan bir kampanya istiyor
Yerel seçimlere yaklaşılırken analizler kulis bilgileri de peş peşe geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara için sil baştan bir kampanya istediği öne sürülüyor.

AKP’de yapılan analizlerin çoğu, Yeniden Refah Partisi’nin yaratacağı dezavantajla ilgili. Farklı bir yorum ise muhalif seçmenle ilgili yapılıyor. Parti içinde yapılan analizlere göre Millet İttifakı’nın dağılmasına rağmen “muhalif seçmenin dağılmadığı” yönünde. Muhalif seçmenin, AKP karşıtlığı nedeniyle en güçlü adayın arkasında toplanma olasılığının yüksek olduğu düşünülüyor.

Muhalefet dağınık ama seçmen dağılmıyor

Gazete Pencere’den Nuray Babacan’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

Seçmenin tavrı demişken, partide yapılan ilginç analizlerden biri muhalif seçmenle ilgili. Millet İttifakı’nın dağıldığını ve bunun sonuçlarının yerel seçimlerde görüleceğini söyleyenlere, bazı AKP’lilerin verdiği yanıt çok farklı; “Parti ittifakları dağılmış olabilir ama muhalif seçmen dağılmadı ve seçim günü yaklaştıkça daha da kenetlenebilir…” Zaten siyasi kulislerde seçimin Erdoğan karşıtlığı ile Erdoğan destekçiliği üzerinden süreceğini söyleyenler de az değil.

Ankara’ya yeni kampanya

Öte yandan bir iddia da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ankara çalışmalarını pek beğenmediği düşünülüyor. Nuray Babacan yazısında şunu ifade ediyor: “Erdoğan Ankara kampanyası için yeni projeler üretilmesini ve yeni ajanslarla çalışılmasını istemiş. Ankara’da Turgut Altınok ile çalışmak üzere yeni bir kampanya ekibi oluşturulmuş. Ankara’da Mansur Yavaş’ın tüm anketlerde açık ara önde görülmesine rağmen sıkı çalışma ile farkın kapatılacağını iddia edenler var. AKP’de, Mansur Yavaş’ın bağımsız aday gibi davranmasının CHP’lileri küstüreceği hesabı yapılıyor…”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler