Sosyal Medya

Piyasa

BofA: Ons altın 3000 dolara ulaşabilir

Bank of America analistleri, altın fiyatının önümüzdeki 12-18 ay içinde ons başına 3.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyorlar. Bununla birlikte, mevcut…

BofA: Ons altın 3000 dolara ulaşabilir

Bank of America analistleri, altın fiyatının önümüzdeki 12-18 ay içinde ons başına 3.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyorlar. Bununla birlikte, mevcut piyasa akışlarının bu fiyat noktasını desteklemediğini de kabul ediyorlar.

 

BofA, 3.000 dolara ulaşmanın ticari olmayan talebin artmasına bağlı olduğunu. Fed’in faiz indiriminin bunu tetikleyebileceğini ve fiziksel olarak desteklenen altın ETF’lerine girişlere ve daha yüksek işlem hacimlerine yol açabileceğini belirtti.

Merkez bankası alımlarının da bir diğer kilit faktör olduğuna işaret eden BofA, “Devam eden merkez bankası alımları da önemli ve USD’nin döviz portföylerindeki payını azaltmaya yönelik bir baskı muhtemelen daha fazla merkez bankası altın alımını tetikleyecektir. Bu değişim, altının uzun vadeli bir değer deposu, enflasyona karşı koruma ve etkili portföy çeşitlendiricisi olma statüsünden kaynaklanıyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler