Sosyal Medya

Borsa

ActivTrades Gece Analizi: ‘BIST- USD/TRY’

Bugün başta bankacılık hisselerindeki güçlü alımlar endeksi olumlu etkiledi. Holding, havacılık ve petro-kimya hisselerindeki alımlar da dikkat çekiciydi...

ActivTrades Gece Analizi: ‘BIST- USD/TRY’

BİST100 bugün %1,85 yükselerek 10680 seviyesinden günü tamamladı. Borsa günün büyük bir bölümünde yatay seyrettikten sonra seansın son bir kaç saatinde gelen alımlarla yükseldi. Böylece endeks dün kaybettiğini bugün geri almış oldu. Bugün TCMB ise beklendiği gibi faiz değişikliği yapmadı ve karar sonrası yapılan açıklamada da bir sürpriz yoktu.

Bugün başta bankacılık hisselerindeki güçlü alımlar endeksi olumlu etkiledi. Holding, havacılık ve petro-kimya hisselerindeki alımlar da dikkat çekiciydi. Bugün BİST100 hisselerinden 87 tanesi yükselirken sadece 12 tanesi geriledi.

Endeksteki büyük hisselerdeki alımlar küçüklere kıyasla daha güçlü gerçekleşti.
Mali endeks bugün %2,45 yükselirken hizmetler endeksindeki artış %1’de kaldı. Bankacılık endeksi bugün %3,36 yükseldi, holdingler endeksi ise %2,07 yükseldi. Ulaştırma endeksindeki yükseliş ise %1,39 oldu.

Endekste alımların devam etmesi halinde tekrar 10750 seviyesine bir yükseliş görülebilir. Satışların ağır basması durumunda ise endekste 22 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 10500 seviyesinin destek olarak çalışmasını bekleriz.

USD/TL ise yataya yakın hafif yukarıda bu akşam itibariyle 32,86 seviyesinin biraz altında bulunuyor.

M. Emin Zümrüt, CFA – Kıdemli Analist, ActivTrades

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

ActivTrades

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler