Sosyal Medya

Genel

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için zam farkı ödemeleri bugün başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yapılan maaş zammının farkları bugün hesaplara geçmeye başlıyor. SSK emeklileri maaş zammı farkını bugün (6 Şubat),…

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için zam farkı ödemeleri bugün başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yapılan maaş zammının farkları bugün hesaplara geçmeye başlıyor. SSK emeklileri maaş zammı farkını bugün (6 Şubat), BAĞ-KUR emeklileri ise yarın (7 Şubat) alacak.

 

Milyonlarca emekli, maaşlara yapılan zam farkı ile ilgili son gelişmeleri merakla bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yapılan zamların farkları bugün ödenmeye başlıyor. SSK emeklilerine yapılan zammın farkı bugün (6 Şubat), BAĞ-KUR emeklilerine yapılan zammın farkı ise yarın (7 Şubat) hesaplara yatacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla  SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zamları artırılmış ve yüzde 37.57’den yüzde 49.25’e çıkarılmıştı. Geçtiğimiz günlerde gerekli çalışmalar yapılmış ve zammı içeren kanun maddesi Meclis’te onaylanmıştı.

Çalışma hayatıyla ilgili düzenlemeler içeren ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda kabul edilen İşsizlik Sigortası Kanunu ile emekli maaşları ile ilgili yeni düzenleme, 3 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Kanun ile birlikte, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarında ocak ödeme dönemi itibarıyla geçerli olacak 6 aylık artış oranı yüzde 49,25 oldu. En düşük emekli aylığı ise 10 bin liraya yükseltildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise aynı gün zam farklarının ödenmesi konusunda tarih vermişti. Bakan Işıkhan “SSK, Bağ-Kur ve hak sahiplerinin fark tutalarını ödemeye başlıyoruz. Ödemeler SSK için 6 Şubat’ta, Bağ-kur için 7 Şubat’ta” açıklamasında bulunmuştu.

 

 

 

bigpara.hurriyet.com.tr

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler