Sosyal Medya

Gündem

Kulat: İstanbul’da İmamoğlu yeniden öne geçti, 8 ilde sürprizler olabilir

Oy verme konusunda Cumhur İttifakı'nın bileşeni seçmenler, Yeniden Refah Partisi'ni Cumhur'un bir parçası görüyorlar. Bu da Yeniden Refah Partisi'nin ciddi bir sürpriz yapmaya açık olduğunu gösteriyor.

Kulat: İstanbul’da İmamoğlu yeniden öne geçti, 8 ilde sürprizler olabilir

MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, bir hafta öncesine kadar İstanbul’da yarışın başa baş göründüğünü ancak son bir haftada Ekrem İmamoğlu’nun öne geçtiğini söyledi. 8 ilde sürprizler olabileceğini belirten Kulat, Yeniden Refah’a dikkat çekti.

Yerel seçimler için artık geri sayım başlarken, siyasi partiler de miting çalışmalarını yoğunlaştırdı. Şubat ayı itibariyle sahada yüz yüze anket çalışması başlatan MAK Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, son gelen veriler üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

ElipsTV’de Gazeteci Muhammed Vefa’nın yayınına katılan Kulat, “İstanbul seçiminde adayların oy oranı ne?” sorusu üzerine şunları söyledi:

  • “Bu soru bana bir hafta önce sorulduğunda; başbaşa ya da bir tık Murat Kurum önde denilebilirdi. Saha gözlemi üzerinden söylüyorum. Ayın 20’si itibariyle gelen veriler şu anda Ekrem Beyin öne geçtiğini gösteriyor.
  • Şanlıurfa’da, Muş’ta, Yozgat’ta, Ordu’da, Bingöl’de, Nevşehir’de, Edirne’de Tokat’ta sürprizler olabilir. Yeniden Refah Partisi’nin bu seçimlerin sürpriz partisi olacağını söyleyebiliriz.
  • Oy verme konusunda Cumhur İttifakı’nın bileşeni seçmenler, Yeniden Refah Partisi’ni Cumhur’un bir parçası görüyorlar. Bu da Yeniden Refah Partisi’nin ciddi bir sürpriz yapmaya açık olduğunu gösteriyor. Şu an itibariyle yüzde 6-7 olarak görünüyor.
  • İYİ Parti, Meral Akşener’den sonra koyabileceği en güçlü adayı koydu İstanbul’a… İYİ Parti’nin İstanbul’daki oylarında yukarıya doğru bir hareketlilik görülmüyor.
  • Zafer Partisi adayı Azmi Karamahmutoğlu’nun İmamoğlu’ndan oy olması bekleniyordu ama orada da yukarı yönlü bir hareketlilik yok. Oy oranı yüzde 3,5-4 olarak gözüküyor.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler