Sosyal Medya

Gündem

Erdoğan’dan bir kez daha Esat’la görüşme sinyali: “Her an davetimiz olabilir, görüşmenin Türkiye’de olması için Putin’in yaklaşımları var”

Son iki haftadır Suriye’ye karşı olumlu mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir kez daha Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esat’la…

Erdoğan’dan bir kez daha Esat’la görüşme sinyali: “Her an davetimiz olabilir, görüşmenin Türkiye’de olması için Putin’in yaklaşımları var”

Son iki haftadır Suriye’ye karşı olumlu mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir kez daha Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esat’la görüşebileceği yönünde açıklama yaptı.

Türk milli takımının Hollanda’ya 2-1 kaybettiği Avrupa Şampiyonası Çeyrek Final maçını eşi Emine Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’la birlikte Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’dan dönüş uçağında gazetecilerin hem şampiyona hem de dış politikayla ilgili sorularını yanıtladı.

Erdoğan: “Putin, Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirebilirse Beşar Esed’e davetimiz olabilir”

Erdoğan, “Şu anda Suriye’den 3 milyonu aşan mülteci ülkemizde. Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, Beşar Esed şu anda Türkiye ile ilişkileri düzeltme noktasında bir adım attığı anda biz de ona karşı o yaklaşımı gösteririz. Çünkü biz dün Suriye ile düşman değildik ki biz Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. İnşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz. Davetimiz her an olabilir. Türkiye’de görüşme olması konusunda ise Sayın Putin’in yaklaşımları var. Irak Başbakanı’nın bu konuda yaklaşımları var. Biz her yerde arabuluculuktan bahsediyoruz da sınırımızdakiyle, komşumuzla niye olmasın?” dedi.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler