Sosyal Medya

Ekonomi

Burhanettin Bulut “olgun sebze”yi yorumladı: Yüzleri bile kızarmıyor

Başkent Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir markette çürümeye yüz tutmuş sebzelerin satılması CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut’un tepkisini çekti: “İktidarın vatandaşına reva gördüğü hayat bu. Yüzleri bile kızarmıyor.”

Burhanettin Bulut “olgun sebze”yi yorumladı: Yüzleri bile kızarmıyor

Ankara’da bir markette içinde çürükler olan biberin kilosu “olgun sebze” etiketiyle 12.95 TL’den satılması dikkat çekti. Sözcü’den Başak Kaya’nın haberi göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Bulut yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

YÜZLERİ BİLE KIZARMIYOR

“Türkiye yüzyılı diye hayal satanların vatandaşımıza reva gördükleri hayat bu. Bu fotoğraf Ankara’nın en lüks semtlerinden birinde çekildi. Zincir marketlerden biri çürümeye yüz tutmuş, çöpe atılacak biberleri paketleyip “olgun sebze” etiketiyle vatandaşa satıyor. Koltuklarında oturup, “ekonomi şöyle iyi, böyle iyi” diyenlerin, vatandaşa çürük sebze yedirenlerin yüzleri bile kızarmıyor.”

DERİN YOKSULLUK YAŞANIYOR

“Kendileri birden fazla maaş alırken, emekliyi 10 bin TL maaşa mahkum edenlerin, sabahın kör ayazında ucuz ekmek kuyruklarında, ucuz et kuyruklarında bekletenlerin zerre yüzleri kızarmıyor. “Ekonomi şahlanıyor” dediklerine bakmayın, ülkede TÜİK’in makyajlı rakamlarını da aşan derin bir yoksulluk yaşanıyor.”

YAZIK BU ÜLKEYE VE ONURLU VATANDAŞLARINA

“Ankara’nın kalburüstü semtlerinde bile çürük sebze, olgun sebze diye satılıyorsa geri kalanların vay haline. Boş baklava, boş tost, boş gözleme, ikinci el kıyafet, ekonomik meyve derken olgun sebzeyi de gördük. Yazık bu ülkeye, yazık bu ülkenin onurlu vatandaşlarına.”
“Vatandaş ekmeği bile borçla yani kredi kartıyla alıyor. Veriler borçla yaşadığımızın kanıtı. Bankaların tüketicilerden zamanında tahsil edilemediği için icra takibine aldıkları bireysel kredi ve kredi kartı alacakları 51,7 milyar lira oldu. Batık tüketici kredilerinde yıl başından bu yana 6,3 milyar lira arttı.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler